ABD’de bir Mühendis Tarafından Döner Kadranlı Cep Telefonu Tasarlandı

ABD'de-Bir-Muhendis-doner-kadranli-cep-telefonu-tasarladi

Bu telefon hem döner kadranlı telefonların hastası olanlar için, hem de telefonun kendilerini meşgul etmemesini isteyenler için güzel bir alternatif olabilir

ABDde-Bir-Muhendis-Döner-Kadranli-cep-telefonu-tasarladi
Döner Kadranlı Cep telefonu

Justine Haupt adında bir mühendis tasarladığı bu cep telefonuna dokunmatik ekran gibi özellikler eklemekten kaçındı. Bunu yapmasındaki maksat ise pil ömrünü uzatmaktı. Dokunmatik ekran eklemek yerine eski antika telefonlarda bulunan döner kadranı bu telefonlara ekledi ve satışlarını yapmaya başladı.

Haupt’un bu tasarımı herkesin kendi telefonunu tasarlayabilmesi için açık kaynaklı şekilde geliştirildi. Donanım yazılımı, dış kaplama kısımları ve derleme notlarının indirme linkine Haupt’un kendi web sitesinden ulaşabilirsiniz.

Haupt yapımı kolaylaştırmak için kendi sitesi üzerinden, 50 dolar olan dış kaplama kısmını ve 90 dolar olan telefonun anakartını içinde bulunduran bir başlangıç kitini de müşterilere sundu.

Bazılarımızın anılarını canlandıran, bazılarımızın ise küçüklüğünden beri göremediği döner kadranlı telefonlar ile, şuan bulunan cep telefonlarını birbirine kaynaştıran bu sıradışı tasarım hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

kaynak: https://gizmodo.com/youll-soon-be-able-to-buy-that-distraction-free-rotary-1843903183