Akıllı Korona Virüs Maskesi

Günümüzün en büyük problemi “korona virüs” ve bundan sakınmanın en iyi yolu ise tedbir almak. İnsanlar maske takmayı sevmiyor ama belki bu geliştirme sayesinde insanlar daha rahat ve severek kullanabilecek.

Geçtiğimiz günlerde Tyler Glaiel adlı bir oyun programcısı tarafından kullanıcının sesine karşı ışıklı tepki veren akıllı maske geliştirildi. Ve bunu geçtiğimiz günlerde kendi Twitter hesabında paylaştı.

Videoda da görüldüğü gibi sizin konuştuğunuzu farkedip ona göre ışıklar ile karşılık veriyor hatta güldüğünüzde o da gülüyor.

Peki biz bu maskeyi evde yapabilir miyiz?

Bu sorunun cevabını Tyler Glaiel, tweet’ inin altında veriyor. Siz de eğer eliniz böyle şeylere yatkınsa deneyebilirsiniz. 🙂

Akıllı maskenin nasıl yaptığını hangi malzemeleri kullandığını da paylaştı geçtiğimiz günlerde.

Henüz acemi ve basit olsa da eğer bir emek harcanırsa çok daha profesyonel bir iş çıkaracağını belirtti.

Tyler Glaiel sadece bir ürünü geliştirmedi bir akım başlattı. Bunu gören insanlar kendileri evlerinde aynısını yapmaya çalıştılar. İşte bir örnek:

maske

Bu sadece bir örnek bu gibi birçok insan da yapmayı deniyor. Açıkçası oldukça güzel duruyor ve ayrıca gerçekten yaratıcı bir fikir. Eğer bu virüs daha da uzar ise oldukça yaygınlaşacağını düşünebiliriz.

KAYNAK :https://www.bbc.com/news/av/technology-52944499/coronavirus-face-mask-lights-up-with-moving-mouth-shapes
.