Amazon Twitch Prime’ın İsmini Değiştiriyor

Amazon, Twitch Prime‘dan Twitch ismini çıkarıp “Prime” ifadesi üzerinden değişikliğe gitti. Twitch Prime hizmeti artık “Prime Gaming” olarak devam edecek.

amazon-twitch-primein-ismini-degistiriyor-0

Peki Twitch Prime Avantajlarına Ne Olacak?

Twitch Prime abonelik avantajlarından yararlanan kişiler aynı şekilde devam edecekler. Oyun içi içerikler, ücretsiz oyunlar ve abonelikler gibi özelliklerde herhangi bir değişiklik olmadan aynı şekilde devam edecek.

Peki Amazon neden böyle bir isim değişikliğine karar verdi diye düşünecek olursak, Amazon’un Prime ifadesini diğer hizmetlerinde de kullandığı gibi önce çıkarmak istemesi buna neden olarak gösterilebilir. E-kitap uygulamasında bulunan Prime Reading hizmeti veya Prime Video hizmeti buna örnek verilebilir.

amazon-twitch-primein-ismini-degistiriyor-2

Şirket son zamanlarda Amazon Gaming adı altında kendi oyunlarını da piyasaya sürüyor. Bu da Amazon’un oyun platformlarına ve topluluklarına verdiği önemi gözler önüne seriyor. Ayrıca internette ileriki dönemlerde Amazon’un kendi bulut oyun hizmetini oluşturacağına dair söylemler de bulunuyor. Bu söz konusu yeni hizmetin de ismi Project Tempo olarak biliniyor fakat pandemi sürecinden dolayı ertelendiği söyleniyor. Projenin durumuna dair çok bilgi bulunmuyor ancak ilerleyen dönemde daha kesin bilgiler ortaya çıkacaktır.

Kaynak: https://www.theverge.com/2020/8/10/21358463/amazon-twitch-prime-gaming-rebrand