Among Us’u PS4 Veya Xbox’da Oynayabilir Misiniz?

among-us-ps4-xbox

Among Us bildiğiniz üzere bu ara en popüler oyunlardan birisi olarak Steam‘de üst sıralara ismini yazdırdı. Önceki yazılarımdan birisinde Among Us’u tanıtmış ve nasıl bir oyun olduğunu anlatmıştım. Bu yazımda ise Among Us’u PS4 ve Xbox‘da oynamaya heveslenen oyuncular için bu konuyu ele alacağım.

Among Us mobilde ve IOS‘da ücretsiz olarak oynanabiliyor ve Steam üzerinden de 10,50 TL gibi cazip bir fiyata sahip olunabiliyordu. Şimdi de oyunu oynama sırasının kendilerine ne zaman geleceğini bilmek isteyen konsol oyuncularının aklındaki soru işaretlerini giderme vakti.

among-us-ps4-xbox-1


Şimdilik, Aramızda PS4 veya Xbox One’da oynanamıyor ve hit oyunun arkasındaki geliştirme ekibi nedenini açıkladı. Among Us PC, Android ve iOS cihazlar üzerinden dokunmatik ekran ve klavye ile kolayca çalıştırılabilirken konsollar kontrolörleri kullandığı için bu durum konsollarda daha zor. Bu durum Among Us ekibinin oyunu yavaşlatmayacak bir iletişim sistemi geliştirmelerini zorunlu kılıyor. InnerSloth ekibinden Forest Willard, Gamespot aracılığıyla gerçekleştirilen bir canlı akış etkinliğinde durumla ilgili daha fazla bilgi vererek izleyicilere şunları söyledi:

among-us-ps4-xbox-2

“Konsol portu konusu hakkında konuşmaya başladığımız bir konu. Hızlı bir iletişim sistemi oluşturmamız gerekiyor. Temelde Rocket League’in sahip olduğu iletişim sistemi gibi olabilir. Konsol için sesli sohbet sistemini uygulayıp uygulayamayacağımızı bilmiyorum. Eklemek istediğimiz ilk şeylerin arkadaş listesi ve hesap sistemi olduğunu biliyorum çünkü bu şey olmadan bir şey yapmak gerçekten zor. “

Yukarıda bahsedildiği gibi, PS4 ve Xbox One’da Among Us, geliştirme ekibinin hedeflerinden birisi ancak önceliğini tahmin etmek zor.

Among Us 2 İptal Oldu

InnerSloth’tan yeni bir blog yazısı, Among Us’un devamı niteliğindeki Among Us 2’yi iptal etmeye karar verdiklerini, böylece ilk Among Us’a daha fazla içerik getirebileceklerini açıklıyordu. Bu, Among Us 1’deki bazı önemli sorunlarla uğraşmayı gerektiriyor, ancak bu gelişme Among Us topluluğunun iki oyun arasında bölünmesini de engelleyecektir.

Geliştirici ekibi ayrıca “Bir devam oyunu geliştirmek istememizin ana nedeni, Among Us 1’in kod tabanının çok eski olması ve bu yönden yeni içeriklerin eklenmesinde bazı zorluklar çıkarabilmesi. Ancak, Among Us 1’i oynayan kişilerin oldukça keyif aldığını görmek oyunu desteklemeyi ve oyunu bir sonraki seviyeye taşımayı istememize neden oldu. Among Us 2’yi iptal etmeye karar verdik ve bunun yerine tüm odağımızı Among Us 1’i iyileştirmeye çevirdik. Among Us 2 için planladığımız içeriğin tamamı bunun yerine Among Us 1’e getirilecek.” Sözlerini ekledi.

Kaynak: https://www.express.co.uk/entertainment/gaming/1339785/Among-Us-on-console-Can-you-play-Among-Us-on-PS4-or-Xbox-One