Apple Watch’un Kurtardığı 3 Hayat

apple watch

Önceki yazılarımda da Apple Watch’un çok fazla hayat kurtardığını söylemiştim. Bence de kurtarmalı ne de olsa 5 bin TL 🙂 . Bu yazımda paraya kıyıp pahalı mı pahalı olan Apple Watch kullanan kişilerin nasıl saat sayesinde hayatta kaldı teker teker anlatacağım.

1-) Heather Hendershot

Heather Hendershot

Pomona, Kansas’ta yaşayan Heather Hendershot’ un yaklaşık 1 yıl önce kolundaki Apple Watch yüksek kalp hızı bildirimi gönderdi. Kalbinin dakikada 120 defa attığını söyleyen Apple Watch’ı pek umursamayan Heather Hendershot yüksek kalp hızı bildirimini tüm gece alınca ertesi gün hastahaneye gitti. Kalbinin o kadar hızlı attığına inanmayan Heather Hendershot’a doktorlar ”hipertiroidizm”tanısı koydular. İşin ciddiyetini yoğun bakım ünitesinde konuşan doktorlardan duyduğunu söyleyen Heather Hendershot durumumun ciddiyetinin farkında olmadığını belirtti.

2-) Jason Saucier

Orlando, Florida’da yaşayan Jason Saucier Eylül 2019 ‘ da kendisini halsiz ve rahatsız hissetmeye başladı. Birkaç hafta sonra Apple Watch’tan kalp problemi olduğu hakkında bildirim almaya başladı. Saati her kullandığında aynı bildirimi aldığını söyleyen Jason Saucier işe gittiğinde arkadaşlarının kendisini çok soluk ve hasta gibi göründüğünü söylediklerini belirtti. Acil servisi arayıp yardım isteyen Jason Saucier hastahanede neredeyse kalp krizi geçireceğini öğrendi. Hastahaneden taburcu olan Jason Saucier bir hafta sonra yine aynı kalp sorunu bildirimini alınca hemen tekrardan hastahaneye gitti. Bu kez 5 gün hastahanede yatıp yeni ilaçlarını alarak taburcu oldu.

3-) Kacie Anderson

Kacie Anderson

Bu kez Apple Watch anne ve çocuğunu kurtardı. Yağmurlu bir cuma gecesi araba kullanan Kacie Anderson ve oğlu Parker eve dönüyorlardı. Dalgınlaşan Kacie Anderson karşıdan gelen arabayı görmediğini ve kaza yaptığını söylüyor. Kazayı ise şu cümlelerle anlatıyor : Aklıma gelen ilk şey ‘Parker iyi mi?’ oldu. Onun çığlık attığını duyabiliyordum. Cümlelerine arabadan gaz kokusu geldiğini ekleyen Kacie Anderson yardım istemek için telefona uzandığını söyledi. Telefonla yardım isterken bilekliği aklına gelen Kacie Anderson Siri aracılığıyla 911 aradı. Olay yerine gelen ambulans ile hastahaneye kaldırılan anne ve oğlu tedavı edilip taburcu oldu. Sözlerini son olarak Apple Watch kullandığı için çok şanslı olduğunu söyleyerek bitirdi.

Kaynak: https://www.webtekno.com/apple-watch-hayat-kurtardigi-birbirinden-farkli-hikayeler-h97173.html