Bilgisayarınızda Bulunması Gereken Uygulamalar

bilgisayarinizda-bulunmasi-gereken-uygulamalar

Bu yazımda bilgisayarınızda işlerinizi kolaylaştıracak ve benim nazarımda bir bilgisayarda bulunması gerekli olan uygulamaları sıraladım. Bu sıraladığım uygulamalar Microsoft Office vb. varsayılan bilgisayar uygulamalarının dışındakiler. Sizin de dikkatinizi çekebilir diye düşünüyorum. Şimdi birlikte bu uygulamalara bakalım.

WinRAR

bilgisayarinizda-bulunmasi-gereken-uygulamalar-winrar

WinRAR .zip, .rar gibi arşiv uzantılı dosyaları açıp düzenleyebildiğimiz bir programdır. WinRAR ile hem indirdiğiniz arşiv dosyalarını görüntüleyebilir hem de dosyalarınızı sıkıştırıp Rar veya zip haline getirebilirsiniz. WinRAR arşivlediğiniz dosyalara şifre koymanızı da sağlar bu sayede şifreyi girmeden kimse söz konusu arşivi görüntüleyemez. Bunlardan başka özellikleri de bulunan WinRAR, ücretsiz bir uygulama olup deneme sürümü bitse bile kullanmaya devam edebilirsiniz. Yani deneme sürümünden sonra kullanım için ödeme yapmak zorunlu değildir. WinRAR’ın internet sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

Internet Download Manager

bilgisayarinizda-bulunmasi-gereken-uygulamalar-IDM

Tüm tarayıcılar ile birlikte uyumlu bir şekilde çalışabilen IDM, indirmelerinizi daha hızlı ve daha düzenli bir şekilde yapabilmenizi sağlayan bir uygulamadır. İndirdiğiniz dosyaları parçalar halinde indirip ardından birleştirerek indirme hızınızı 5 katına çıkarabilen IDM bunu yaparken indirilen dosyalara herhangi bir zarar vermez ve elektrik kesintisi gibi talihsiz olaylarda yarım kalan indirmelerinize, bilgisayarınızı tekrar açtığınızda devam etmenize olanak sağlar. Ayrıca sitelerdeki bir medya dosyasını herhangi bir converter’a ihtiyaç duymadan direkt olarak indirmenizi sağlar. IDM’in internet sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

Adobe Reader DC

bilgisayarinizda-bulunmasi-gereken-uygulamalar-adobe-reader-DC

İnternet üzerindeki en iyi PDF düzenleyicisi olan Adobe Reader DC PDF dosyalarınızı görüntülemeyi, imzalamanızı, yazdırmanızı, önemli yerleri vurgulamanızı ve bunlar gibi daha birçok özellikten yararlanmanızı sağlayan bir programdır. Adobe Reader DC’de Türkçe de dahil olmak üzere 27 dil desteği mevcuttur. Aynı anda birden fazla PDF dosyasını sekmeler halinde açmanıza da olanak sağlar. Adobe Reader DC’nin internet sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

TeamViewer

bilgisayarinizda-bulunmasi-gereken-uygulamalar-teamviewer

TeamViewer, uzaktan cihaz kontrolü yapabilmenizi sağlayan bir uygulama ama bununla da sınırlı değil. TeamViewer ile toplantı düzenleyebilirsiniz ve cihazlar arasında dosya aktarımı da yapabilirsiniz. Bilgisayarınızın kontrolüne telefonunuz ile erişip uzaktan işlerinizi halledebilirsiniz. İnternet bağlantınızın kalitesi de alacağınız verimde etkili olacaktır. TeamViewer dünya üzerinde popüler bir uygulama ve kişisel kullanımlarınız için herhangi bir ücret ödemenize de gerek yok. TeamViewer’ın internet sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

Driver Booster

Driver Booster bilgisayarınızdaki driverları tarayıp hangi driverların güncellenmesi gerektiğini listeler. Sadece bunu da yapmakla kalmaz, uygulamanın içinde Driverlarınızı kolayca güncelleyebilirsiniz. Peki bu kadar mı? değil. Driverlarınızı yedeklemenizi, gereksiz cihaz kayıtlarını kolayca silmenizi, internet bağlantı hatalarını ve cihaz hatalarını gidermenizi, ses hatalarını gidermenizi, çözünürlük hatalarını ortadan kaldırmanızı, cihaz özelliklerinizi görüntülemenizi ve yazılım güncellemelerinizi kolaylıkla yapabilmenizi sağlar. Saydığım bazı özellikleri pro versiyonunda bulunsa da forum sitelerinde kilitleri kaldırmanız için key kodları bulunuyor. Driver Booster’ın internet sitesine buradan ulaşabilirsiniz.