Bitexen Nedir ? Güvenilir mi?

Bitexen

NOT: Sponsor değildir.

Öncelikle tüm fikirlerinizi tüm ön yargılarınızı kenara bırakın ve yazımı okuyun yazının sonunda yine fikir ve karar size ait. 🙂

Evde oturarak günde 100 TL bedava kazanacaksınız sadece okuyun 🙂

Bitexen nedir?

Öncelikle Bitexen nedir ondan bahsedeyim ben diğer süslü sayfalar gibi bunu evirip çevirip süslemeyeceğim sizin benim anlayacağım şekilde yani halk dilinde anlatacağım.

Öncelikle şunu belirteyim isteyen anında bedava 100 TL sini alıp uygulamayı silebilir. Şimdi başlayalım.

Bitexen, İstanbul Teknik Üniversitesi yapımı tamamen yasal yani legal bir uygulamadır. Ayrıca KVK garantilidir. Yani şu telefonlarınızın garantisi gibi düşünebilirsiniz.

Bitexen

Bitexen, bir borsa uygulamasıdır içinde TL, Bitcoin, Etherium, XRP, Exen şeklinde birimler var. Exen uygulamanın kendi para birimi yani sanal para birimi kripto para.

Şimdi olay açıkça şöyle uygulamaya üye olup hesabınızı onaylattığınızda size 5 Exen veriyor. 1 Exen daha 2 gün önce 12 TL idi fakat bu günlerde 24 TL barajını vurdu. Şuan ise 17-20 bandında geziyor diyebiliriz.

Bitexen eskiden 300 Exen veriyordu 100 Exen veriyordu çünkü o zamanlar 1 Exen 0.3 TL idi her neyse devam edelim. Bitexen %100 Türk yapımı olup şu sıralar çok popüler bir uygulamadır.

Uygulamaya bir kesim çok kötü gözle bakıyor çünkü uygulama sizden T.C kimliğinizin fotoğrafını ve e devletten ikametgah yani oturduğunuz yerin adresini istiyor.

DURUN! hemen ön yargıya koşmayın ve okumaya devam edin. 🙂 T.C kimlik istiyor. Çünkü eğer istemeseydi bir kişi binlerce hesap açıp uygulamaya zarar verebilirdi. İkametgah ise adresinizdir. eğer ikametgah istemese herkes sallar idi adresi.

Ayrıca şu bilgiyi sizinle paylaşayım 2012 tarihinde sisteminin “en sağlam” olduğu BTK(Bilgi Teknolojileri Ve İletişim Kurumu) hacklendi ve bilgilerimiz açığa çıktı diyebiliriz.

Yani güzel bir araştırma ile zaten ikametgah gibi şeylere ulaşabilir hackerler. 🙂

Hadi bu bilgiden sonra devam edelim. Dostlar uygulamaya üye olduktan sonra hesabınızı T.C kimlik ve ikametgah onayı ile onaylattıktan sonra hesabınıza 5 Exen gelecek. (referans ile kayıt olursanız.)

Bu 5 Exeni ister bozdurup hemen bankanıza çekebilir isterseniz üstüne para koyup katlayabilirsiniz yani kısaca borsa.

Bitexen için gerekli şartlar:

  • 18 Yaşını doldurmuş olmak (19 dan gün almak diyebiliriz)
  • T.C kimlik fotoğrafı atmak (eğer güvenmeyenler var ise seri no karalayabilirsiniz herhangi bir uygulama ile ama T.C kimlik no zorunlu.)
  • İkametgah onayı. (Nasıl yapacağınızı aşşağıda belirteceğim)

Son olarak şunu söyleyeyim. Uygulamaya giriş yaptığınzda 90 TL niz olacak.

tam şuan ki kur ile siz sonra 1 TL atıp sonra hemen 91 TL nizi (yada o zamana artıp 120 TL bile olmuş olabilir. Ama azalıp 85 TL de olmuş olabilir. :D) çekebilirsiniz.

Evet, Eğer ikna olduysanız aşağıda nasıl yapıldığı var ama yine de buradaki sıkça sorulan soruları okumanızı şiddetle tavsiye ederim.

S.S.S (Sıkça Sorulan Sorular)

1- 2.Çiftlik Bank olayı olmadığını nereden biliyoruz?

Çiftlik bank bir borsa uygulaması değildi yani kaybetme imkanınız yoktu. Fakat bu uygulama borsa uygulaması yani para yatırırsanız zarar etme olayınız da var ayrıca en büyük fark şudur ki:

Çiftlik Bank “Tosuncuk” lakabıyla tanınan bir adam tarafından yapılan sanal bir uygulama olurken Bitexen, İTÜ mühendislerinin toplanıp yaptığı uygulamadır.

2- T.C kimlik ve ikametgah neden istiyor?

Arkadaşlar öncelikle bir olayı söylerek anlatacağım bunu. Eğer Bitcoin’ e üye olduysanız orası da bu bilgileri istiyor. Yani istisnasız tüm borsa siteleri ister bu bilgileri. Hatta dandik illegal (yasal olmayan) bahis siteleri bile T.C kimliğinizi istiyor 🙂

3- Güvenilir mi ?

Arkadaşlar güvenilirlik konusunda kefil olamayız kimse olamaz lakin şunu unutmayın. Bir zamanlar Bitcoine de böyle hırsız muamelesi yapılmıştı şuan 1 Bitcoin 65 bin TL 🙂 Ayrıca Bitexen KVK garantilidir.

Dediğim gibi bunun kefili kimse olamaz ama gerek Devlet onaylı olması gerek İTÜ mühendisleri tarafından yapılması gerek İnternet de tek kötü bir yorum olmaması bir tık güvenilir olduğunun kanıtıdır.

4- Bu adamlar keriz mi neden para dağıtıyor bedavaya?

Dostlar siz bu adamların sitesine üye olduğunuzda adamların hacmi büyüyor yani gelişiyor yani genişliyor.

Zaten şöyle bir durum var ilk 500 kullanıcıya falan 250 Exen vermişler tam şu tarihte biz ilk 200 bin kullanıcıya 5 Exen hediye edilir kısmındayız. 200 bin kullanıcıyı aştıktan sonra 1 milyon kullanıcıya kadar 1 Exen verilecek. 1 milyondan sonra ise hiç Exen hediye edilemeyecek.

5- Herkesin merak ettiği malum soru “Bu yazıyı yazanın bu işten karı ne neden bu kadar övdü göğe çıkardı.”

Açıklayayım dostlar eğer siz benim referans linkimden girerseniz ikimiz de 5′ er Exen kazanmış olacağız yani ikimize de 100′ er TL bedavadan şu ana kadar +600 TL kazanmış olup.

Kazanmaya devam etmekteyim bizzat. Para çekmede sorun olmuyor 24 saat içinde hesabınıza aktarılıyor.(genellikle 1-2 saat içinde geliyor.)

6- Parayı çekmek için eksta çabaya ihtiyaç var mı ?

Arkadaşlar hesabınız onaylandıktan sonra içinde 5 Exen olacaktır bu da kura göre değişir fakat şu anda ortalama 90-100 TL civarına tekabül ediyor. İçine 1 TL atmanız yeterli.

Bazıları 1 TL atmıyor direkt 500 TL atıyor yani bir politika diyebiliriz. Bazı tanıdıklarım 500, 250 şeklinde fiyatlar yükleyip parasını katlıyor şu anda.

Hadi nasıl yapacağınıza geçelim. Anlatımı fotoğraflı olarak detaylıca yapacağım.

Bedava 5 Exen nasıl alınır?

Adım 1- https://www.bitexen.com/?ref=42148128 linkine tıklayın. ve hemen başla butonuna tıklayın

Adım 2- gelen yerden E posta ve şifre bilgilerini girin.

Sizden mail doğrulaması isteyecektir.

Adım 3- Gelen linke tıklıyoruz. Sonra hesap doğrulandı diye karşımıza yazı çıkacak.

Adım 4- Bilgilerimizi girip Giriş Yap butonuna tıklıyoruz.

Adım 5- Gelen kısma numarayı yazıp Gönder butonuna tıklıyoruz.(bazen 10 15 dk’ya gelebiliyor mesaj sistemleri birazcık yavaş.)

Adım 6- Gelen kodu giriyoruz.

Adım 7- Sitede birazcık aşağıya gelerek orada kimlik onayı ve ikametgah onayını görüyoruz.

Adım 8- Kameranıza girerek T.C kimliğinizin önlü arkalı fotoğrafını çekiniz. (Site maks 4 MB kabul ediyor toplam o sebepten telefonunuz kaliteliyse başka bir arkadaşınız çekip size Whatsapp’ dan atsın o zaman MB düşüyor.)

Adım 9- Kimlik onayının yanındaki dosya yükle butonuna tıklayarak o 2 fotoğrafı seçiniz.

Adım 10- E devlete girerek ikametgah yazınız. Çıkan işlemleri tamamlayıp Sebebini kurumsal ibraz’ ı seçin. Ve son olarak nere için istediğiniz kısma Bitexen yazıyoruz.

Adım 11- gelen pdf i indirip içini açıyoruz. Screenshot alarak yine siteye yüklüyoruz.

Ve onayın gelmesini bekliyoruz. (kimine 12 saatte kimine 1 günde onay geliyor.)

Ve son olarak hesabınızın tam olarak aktif olması ve gelen parayı çekebilmeniz için içine 1 TL EFT yapmanız gerek (1 TL bile atsanız yeterli oluyor.) Herhangi bir işlem ücreti yok 1 TL atıyorsunuz 1 TL geçiyor.

Evet şimdi herkes dolandırıcı para gelmiyor diyecek o zaman buyurun size örnek bir kanıt.

Bu arkadaş 1 TL atarak o anın kuru ile 73 TL almış 72 TL kar etmiş.

Buyurun 🙂 daha az önceki konuşmadır bu.

Yani demem o ki uygulama para konusunda sıkıntı çıkarmıyor.

Benim tavsiyem ise bence hesabınıza 1 TL atın arkadaşlarınızı davet edin kazandığınız referans paraları ile paranızı katlayın yahut direkt çekin. Ayrıca şunu da belirtmek isterim ki bunlar sadece birkaç örnek isteyenlere daha onlarca örnek atabilirim.

Herhangi bir sorunuz olursa yorumlarda bekliyorum. Neden bu kadar uğraştığımı anlamışsınızdır sanırım sizin sayenizde ben de 5 Exen kazanmış olacağım yani karşılıklı fayda. Ayrıca “Benim hesabımdan girene 15 Exen veriyor” diyen dolandırıcılara inanmayın.

Uygulama bizzat kullandığım uygulamadır şuana kadar sorun yaşamadım. Arkadaşlarım da yaşamadı. Ama yine de son karar size ait…

Bir sonraki yazımda görüşmek dileğiyle sağlıcakla kalın…

.