Bomba İddia: Huawei Akıllı Telefon Sektöründen Çekilebilir

ABD ile arası pekte iyi olmayan Huawei’ e önceki dönemlerde Android kullanamama gibi markaya sert şekilde zarar veren yaptırımlar uygulanmıştı. Bu yaptırımlar karşısında geri adım atmak zorunda kalan Huawei ise ABD ile anlaşarak tekrardan Android kullanabilme izni aldı. Ancak bu sefer işlemci üretimi ve kullanımı konusunda yaptırıma uğrayan Huawei telefon üretmeyi bırakabilir.

Kirin İşlemci Kullanamayacak

Sadece Huawei marka telefonların içerisinde kullanılan Kirin işlemcileri ABD’ nin yaptırımları yüzünden tedarik edemeyen Huawei raporlara göre zor durumda.

Analist Ming-Chi Kuo, bugün hazırladığı raporda Çin kökenli telefon üreticisi olan Huawei ile alakalı son derece önemli bilgiler verdi. 2 Senaryo üzerinde duran analist üstte dediğimiz gibi markanın zorda olduğunu ve hatta telefon üretmeyi bırakabileceğini ifade etti.

İlk Senaryo: Satışlar Taban Yapacak

Bu senaryoyu Huawei adına iyimser kabul eden analiste göre. Yaptırımlar karşısında Huawei satış oranı olarak taban yapacak.

İkinci Senaryo: Telefon Sektöründen Çekilecek

Analiste göre en kötümser senaryo ise Huawei’ in yaptırımlar karşısında çaresiz kalıp telefon sektöründen çekilmesi. Bu hamle markaya çok fazla zarar verecektir ve her iki senaryoda da rakip markalar olumlu şekilde etkilenecek.

Kaynak: https://www.webtekno.com/huawei-akilli-telefon-pazarindan-cekilebilir-h98755.html