Chivalry II 2021’e Ertelendi

Chivalry-II-ertelendi-2021

Birçok oyunseverin beklediği Chivalry II oyunu ertelendi ve 2021’de PC (Epic Games Store), Playstation 4, Playstation 5, Xbox One ve Xbox Series X için piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Net bir tarih söylenmese de Torn Banner Studios yaptığı açıklamada bu gecikmenin Chivalry II’nin olabilecek en harika oyun olması için ve ilk oyun Chivalry: Medieval Warfare’in devamı olma vizyonunu gerçekleştirebilmek için gerekli olduğunu belirtti.

Chivalry-II-ertelendi-2021-1

Torn Banner Studios Covid 19‘u bu gecikmedeki en büyük faktör olarak belirtti ve bu gecikmenin lansman sonrası içeriği oyuna eklemek için kullanılacağını da ekledi. Atların da oyunun ilk başında olmayacağı ama sonradan ekleneceği açıklandı. Ayrıca şirket bu gecikmenin yaz betasını etkilemeyeceğini de belirtti. Şuan yaz betası için belirli bir tarih bulunmuyor fakat yakında tarihin kesinleşeceği düşünülüyor.

Chivalry-II-ertelendi-2021-2

Chivalry’nin ilk oyununu oynamıştım ve çok beğenmiştim. gerek grafikleri gerek oynanışıyla hoşuma giden oyunun düşük sistemlerde rahatlıkla çalışabilmesi hoşuma gitmişti. İkinci oyunundan da beklentim yüksek. Chivalry II hakkında çok bilgim yok fakat piyasada kendisine içerik olarak biraz benzeyen bir oyun olan MORDHAU da var. Dişli rakibi MORDHAU’yu geride bırakabilmesi için gerek optimizasyonu gerek oynanışı ve içeriğiyle daha iyi bir oyun olması gerekiyor.

Kaynak: https://www.ign.com/articles/chivalry-2-delayed-to-2021