Chrome Sekmeleri %10 Daha Hızlı Yüklenecek

google-yuzde-on-sekme-hizi-artacak

Google, Chrome’da bazı değişiklikler üzerinde çalışıyor ve bu değişiklikler açtığınız sekmelerin %10 daha hızlı açılmasını sağlayacak. Bir gönderiye göre Chrome artık bir süre kullanılmayan sekmelerden kaynakları alarak yeni sekmelerde kullanacak. Bu yöntem de kullandığınız sekmelerin hızlanmasını sağlayacak.

google-yuzde-on-sekme-hizi-artacak-1

Chrome mühendislik direktörü Max Christoff bu konuda “Yalnızca yükleme hızında değil, aynı zamanda pil ve bellek tasarrufunda da iyileşmeler görüyoruz.” sözlerini söyledi.

Ayrıca Google’ın Mayıs ayında duyurduğu sekme gruplaması özelliğiyle de artık sekme gruplarınızı genişletip daraltabiliyorsunuz. Bu özellik de sekme gruplarını kullanan kişilerin en büyük isteklerinden olmuştu.

google-yuzde-on-sekme-hizi-artacak-2

Chrome’da şu anda betada olan bir özellik de var. Bu özellik site önizlemeleri yani Chrome’da sitelerin üstüne geldiğiniz zaman sitenin bir önizlemesini size gösterecek. Ayrıca PDF desteği de geliştiriliyor. Bir Google çalışanı olan  Alex Ainslie “önümüzdeki birkaç hafta içinde PDF formlarını doğrudan Chrome’dan doldurup girdilerinizle kaydedebileceksiniz. Dosyayı tekrar açarsanız, kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.” diyerek PDF desteğinin getireceği yenilikleri detaylandırdı. Ayrıca tablet modunda olan laptoplarda da iyileştirmelerin olacağı belirtildi.

Kaynak: https://www.theverge.com/2020/8/25/21400897/google-chrome-tabs-10-percent-faster-loading