Dizi Önerileri #5 – Zamanın Nasıl Geçtiğini Anlamayacağınız 3 Efsane!

Merhaba sevgili Dijibayt okurları bu yazımda sizlere her hafta yaptığım gibi 3 adet öneride bulunacağım. Artık klasikleşti diyebiliriz.

Bu hafta sizlere çok beğendiğim ve zaman nasıl geçti bilmediğim. Tek oturuşta saatlerce izleyebileceğiniz 3 öneride bulunacağım.

Ragnarok Dizi

1-Ragnarok

Arkadaşlar öncelikle şunu belirteyim şu anda izleyebileceğiniz 1 sezon mevcut 2. sezon henüz yayınlamadı.

Hadi konusuna geçelim.

Konumuz bir Norveç kasabasında başlıyor. Ana karakter Thor olarak düşünebilirsiniz. Fakat toy hali yani henüz Thor olmamış hatta böyle şeylere inanmıyor.

Daha sonra bu genç süper güç gibi özelliklerini fark ediyor. Fakat kasabada dünyayı iklimsel felakete sürükleyecek aslen yaratık olan insan görünümlü varlıklar da yaşıyor ve bunlar oldukça zengin bir aile.

Daha sonrasında bunların kavgasını olayları görüyoruz. Fakat şahsi görüşüm şudur ki konusu çok yavaş işliyor. Yani 8 bölümde diyorsunuz hadi artık olsun şunu yapsın.

Fakat onun dışında gerçekten mükemmel diyebilirim buna. Kendisi kesinlikle keyifli vakit geçirebilirsiniz bu dizi ile.

Dizide çok fazla +18 tarzı sahneler bulunmamakta yani aile ile izlenebilir diyebilirim. Ayrıca dizi Netflix yapımı yani kolaylıkla izleyebilirsiniz.

Netflix linki:

https://www.netflix.com/title/80232926
V Wars Dizi

2- V-Wars

Evet, 2.önerim ise “V-Wars” olacaktır çünkü gerçekten oyunculuk olsun konu olsun mükemmel bir dizi.

Konuyu özetleyecek olursam şöyle anlatayım:

Baş rolümüz bir doktor adamı. İsmi ise Dr.Luther. Bu adamın bilim adamı olan arkadaşı buzullar ile deney yaparken bir virüs bulur ve hastalanır. Daha sonra Luther ve Micheal(Lutherin en iyi arkadaşı.) bu adamı kontrole gider ve virüsü kapar.

Fakat virüs her kapanı vampir yapmaz. Luther olmazken Micheal olur. Micheal, Lutherin evine girip çıktığı için karısını da hasta eder. Karısı vampire dönüşür ve oğluna saldırır. Luther karısını öldürmek zorunda kalır.

Luther hapise alınır fakat vampir olaylarını anlatır. Kimse başta inanmasa da ülkede vampir vakaları arttıkça Luther’ e inanmaya başlarlar.

Micheal vampirlerin lideri olur. Ve insanlarla savaşır. Luther nerede duracağını bilemez. Yani arada kalır iki tarafa da boncuk dağıtır.

Uzun anlatımdan sonra derim ki: Dizi sırf Vampire Diares dizisindeki Damon karakteri(Luther) için bile izlenebilir. Mükemmel oyunculuğu takdire şayan.

Kesinlikle izlemenizi tavsiye ederim. Dizide nadir +18 sahneler mevcut. İzlemenizi şiddetle tavsiye ederim. Netflix’te mevcut

Netflix linki:

https://www.netflix.com/title/80236118
Van Helsing Dizi

3- Van Helsing

Evet, bu haftaki son önerim Van Helsing olacak bu da bir vampir dizisi.

Fakat bu birazcık klasik diyebiliriz. Bu diziye mükemmel diyemem çünkü normal bir dizi standartların bir tık üstünde diyebilirim. Dizi işleyiş oyuncu bakımından ilk sezonlar çok iyi olsa da ilerledikçe sıkıyor ve bozuyor diyebilirim.

Hadi dizinin konusuna geçelim:

Dünya bir saldırı sonucu vampir istilasına kurban gitmiştir. Her yer vampir kaynıyordur. Hatta insan bulmak zor hale gelmiştir. İnsanlar dayanışma olarak grup grup bölünmüşlerdir.

Ana karakterimiz Van Helsing yahut diğer adı ile Vanessa Van Helsing. Bir vampir saldırısı sonucu aylarca komada kalmıştır. Bu koma sürecinde bir deniz piyadesi olan Axel onu korumuştur. daha sonra bir vampir yeniden ısırınca uyanmış ve ısıran vampir insan olmuştur.

Vanessa’ nın özelliği budur vampirleri insana çevirebilmek. Vanessa’ nın bir kızı vardır. Vanessa uyanır uyanmaz kızını bulmaya çalışır ve kızını arar. Fakat Axel buna izin vermez.

Dizi bundan sonra başlar Vanessa kaç Axel yakala mantığı ile birkaç bölüm sürdürür. Daha sonra Vanessa bir yolunu bulup kaçar fakat bıraktığı dünya eski dünya değildir. Hatırladığı dünya eski dünya değildir…

Vanessa geri döner ve Axel ile plan yapar. Vampirler böyle bir kadının varlığını dedikodu yapıp üst düzey vampirlere bildirir. Ve rütbeli vampirler saldırı düzenler.

Genel olarak konu böyle dipnot olarak şunu vermeliyim Vanessa hybrid türündendir. Yani yarı insan yarı vampir. Yemek yiyerek de hayat yaşayabilir yahut kan da içebilir. Hatta kan içerse daha dikkatli daha kuvvetli olur.

Genel olarak dizi epey güzel. Netflix’ te bulunmakta 4 sezon mevcut. Beşinci sezonu merakla beklemekteyiz…

Netflix linki:

https://www.netflix.com/title/80121349

Evet, bu haftaki önerilerim bu kadardı. Umarım beğenmişsinizdir. Elimden geldiği kadar spoilersiz ve açıklayıcı anlatmaya çalıştım. Fakat yanlış bir anlatımda bulunduysam affola. Dizilerin linkleri altlarında mevcuttur okuduğunuz için teşekkür ederim.

SAĞLICAKLA KALIN…

.