Dizi Önerisi #3 – Efsanevi! 3 Gençlik Dizisi

Sevgili Dijibayt okurları bu hafta üçüncüsünü yapacağım dizi önerisine hoş geldiniz.

Bu haftaki konumuz “Gençlik Dizileri”. Bu dizilerin kimi akıcılığı, oyuncuları ile kimi ise konusu ile dikkat çekiyor olacak. Şunu da belirmek isterim bu yazımda size en iyi 3 gençlik dizisini değil 3 tane güzel diziyi önereceğim. Emin olun bu dizileri sizi asla pişman etmeyecek.

Hadi başlayalım.

Riverdale Dizisi

1- RIVERDALE

Öncelikle şunu belirtmek isterim. Bunda %1 bile olağanüstü yani bilim kurgu içermiyor. İzlerken size içeriyor gibi gösterip sonradan olayı açıklıyorlar. Ama kesinlikle tavsiye ederim.

Hadi geçelim konusuna 🙂

Bir kasabamız var ve bu kasaba tıpkı diğer yabancı diziler gibi başına bir meteor düşmeyen kasabalardan. Cheryl Blossom’ un kardeşinin ölümü ile başlar dizi. Onu kim öldürmüştür? neden öldürmüştür? derken olaylar büyür. Lakin bu olay sadece 1,2 sezon işlenir 3.sezon da başka 4.sezonda bambaşka konuları işliyor. Şuan ise 5. sezonu bekliyoruz.

Riverdale deyince herkesin aklına şu video, şu sahne gelir. Kesinlikle spoiler içermez 🙂

Olaylar sadece bununla sınırlı değil. Cheryl’ nin(Turuncu saçlı kız) kardeşi öldükten sonra okula Veronica(siyah saçlı) adında babası büyük bir mafya babası olan kız gelir. (videodaki siyah saçlı kız) Ayrıca baş rollerimizden bir tanesi olan Betty(sarı saçlı kız) Dedektiflik işlerini iyi bilir.

Betty ile Archie(fotoğraftaki kırmızı saçlı çocuk) küçüklükten beri çok iyi arkadaştır. Ama Betty, Archie adlı arkadaşına yıllardır aşıktır.

İşte herkesin favori karakteri olacak kişi, İşte o “Cheryl Blossom” nam-ı değer kırmızı hatun. Esprileri herkes ile alay etmesini izlemek o kadar keyifli ki anlatamam.(Aslında anlatırım edebiyatım iyidir de anlatmasam daha iyi Allah korusun siz de aşık olursunuz :D)

O kadar severim ki kendisini ego bile yakışır bu hatuna. Neyse konudan sapmayalım. Netflix’te bulunmakta yani açıp oradan izleyebilirsiniz.(Maalesef Netflix’te 3 sezon var ama dizinin internette 4.sezonu mevcut)

Sonuç olarak kesinlikle izlemenizi tavsiye ederim. Oyuncusu, konusu, akıcılığı derken gerçekten mükemmel. Bu arada aile ile izlenmemesini tavsiye ediyorum bolca +18 sahnesi var.

Hemen aşağıdaki linkten izleyebilirsiniz.

https://www.netflix.com/title/80133311
Socıety Dizisi

2- SOCIETY

Society” bunun listede olmasının en büyük sebebi konusu. Biraz Lostu anımsatıyor diyebiliriz. Konu genel olarak şöyle

Bir kasabada bir koku yayılıyor. Bu sıralarda belediye başkanı öğrencilerimizi geziye yollayacağız o kısımda bu sorunu çözeceğiz diyor. Öğrencilerin hepsi otobüslere bindirilerek gönderiliyor sonra bir gece yarısı yola ağaç devrilmiş deyip şoför öğrencileri kasabaya geri getiriyor.

Ama bilin bakalım ne oldu? hiç kimsenin ailesi yok koskoca kasabada sadece onlar var. İlk gece şaka deyip eğleniyorlar kilisede kimi içiyor, kimi mercimeği fırına veriyor , kimi içerek mercimeği fırına veriyor. 😀

daha sonra sabah oluyor bazıları ne oluyor deyip arabayla kasabadan çıkmaya çalışıyor bakıyorlar ki her yer orman olmuş kasaba sınırından itibaren. Kimi bunun bir paralel evren olduğunu söylüyor kimi ise bir deney(labirent tarzı yani) henüz bunu biz bile bilmiyoruz.

Umarım 2.sezon da öğreneceğiz 2. sezon bu yıl yayınlanacak.Bu arada zaten Netflix orijinal yapımı yani eğer Netflix hesabınız var ise izleyebilirsiniz. 🙂

Hemen aşağıdaki linkten izleyebilirsiniz.

https://www.netflix.com/title/80197989
The O.C Dizisi

3- The O.C

Evet, Bu haftaki son önerim “The O.C” ülkemizde ismi ile çok fazla dalga geçilse de 😀 açılımı bambaşka olan bir isimdir. Açılımı “The Orange County” dir. Çok kısaca açıklayayım. Medcezirin uyarlandığı dizidir The O.C ve şunu belirteyim Medcezir dizisinden kat be kat güzeldir.

Yabancı olmasının faydasını şurda görüyoruz ki konular kısıtlanmamış Medcezir ile bambaşka olduğunu söyleyebilirim. Yani konu kısıtlanmamış mesela kızlar 8 farklı kişi ile sevgili olabilir. Medcezir de tek bir aşk vardır onun etrafında döner. Medcezir de karakterler ölmez. The O.C de ölür daha bir sürü fark var bunlar sadece birkaçı.

Hadi dizinin konusuna geçelim.

Fakir 2 kardeş vardır. Büyük abi araba çalar kardeşe arabaya binmesini söyler o da o anın bağırmasıyla biner. Araba kaza yapar ikisi de tutuklanır büyük abi hapise küçüğü ise çeşitli nedenlerden salıverilir avukat sayesinde bu avukat lüks villaların olduğu bir sitede hatta kasabada yaşamaktadır. O çocuk herkesin hayatında girdikten sonra herkesin hayatı değişecektir…

Eğer ki en iyiler adlı bir liste yapsaydım The O.C kesinlikle bu listede olurdu. Dizimiz 4 sezondan oluşmaktadır bunu da belirteyim. Ayrıca Netflixte bulunmamakta. Dizi aile ile hafif izlenebilir yani sürekli +18 sahnesi olmasa da ara ara var.

Eminim herkes “13 Reasons Why” adlı dizi neden yok diyordur. Şahsi görüşüm şudur bu konu ile ilgili 13RW ilk 2 sezon çok akıcı olsa da son 2 sezon sırf uzatmak için uzatmıştır o sebeple bu listemde ona yer vermedim.

Bu haftaki dizi önerilerim bu kadardı okuduğunuz için teşekkürlerimi sunuyorum. Haftaya bir daha görüşmek ümidiyle bu yazımı burada bitiriyorum.

.