Doom İle Fall Guys Karışımı: Doom Guys

Oyun dünyasındaki Modder’ların sürekli yaptığı bir şey olan Doom’u sürekli farklı bir yerde çalıştırma geleneği özellikle şu son zamanlarda çok dikkat çekmeye başladı. Kimisi Minecraft içerisinde çalıştırırken kimisi ATM’de Doom’u çalıştırdı ve hatta bu çılgınlık Hamilelik testinde Doom’u çalıştırmaya kadar gitti. Şimdi ise sizlerle Doom’u başka bir cihazda çalıştırmak değil de bu oyunu başka bir oyunla sentezlemenin nasıl bir şey olduğunu inceleyelim.

Doom-guys-yeni,-oyun

Son zamanların gözdesi olan Fall Guys ve oyuncular için her zaman ayrı bir yeri olan Doom’un birleşimi olan Doom Guys adlı bir oyun ücretsiz olarak sunuldu. Birbirinden çok farklı iki oyunun birleşiminden olan Doom Guys’ta Fall Guys karakterleri tarafından kaçırılan Doom Slayer karakterini canlandırıyoruz. Doom Slayer karakteri ile Fall Guys karakterlerine karşı koyuyor ve hapsolduğumuz yerden kurtulmaya çalışıyoruz.

Doom-guys-yeni-oyun-1

Doom Guys Itch.io internet sitesinde mevcut ve üç farklı ortam, dört silah, üç farklı düşman türü ve Fall Guys adındaki televizyon programının da bir bölümünü içeriyor.

Doom-guys-yeni-oyun-2

Fall Guys, piyasaya sürüldüğünden bu yana, sadece üç haftada Steam’de yedi milyondan fazla kopya sattı. Bu Doom Guys oyununun yanında Skyrim gibi oyunlara da modları yapılan Fall Guys son zamanların kesinlikle en popüler oyunlarında birisi. Fall Guys’ta son duruma da göz atacak olursak Mediatonic’in açıklamasına göre önümüzdeki ay oyuncular bir dizi ortaçağ temalı görünüm ve seviyelerle 2. Sezonun kapılarını aralayacaklar.

Kaynak:https://www.pcgamesn.com/doom/fall-guys-free-game