Emirates Havayolları Yolculara Ücretsiz Koronavirüs Sigortası Sunacak

Emirates

Tüm Dünya’ nın koronavirüsten olumsuz etkinlendiği bu günlerde insanlar yolculuk yaparken her zamankinden fazla endişe ediyor. Bu endişeleri az da olsa giderecek bir hamle yapan Emirates havayolları yolculara ücretsiz koronavirüs sigortası sunacak.

Emirates

Koronavirüs neredeyse tüm sektörlere zarar verdi. Yapılan anket ve gözlemlerde bir yere gidecek olan insanlar artık seyahat firmalarını çok daha az kullanıyor. Bu zararı kapatmaya çalışan firmalar yolcularını daha fazla güvende tutmak için yeni imkanlar sunuyor. Bu imkan sunan markalar başında ise havayolu Emirates var. 150 bin Euro’ ya kadar sigorta imkanı sunan Emirates böylelikle yolculuklarda yolcuların endişesini gidermeye çalışıyor

Sigorta İçerisinde Neler Sunuluyor

Emirates

Öncelikle bu sigorta sistemi sadece koronavirüs vakalarında kullanılabilecek. Diğer türlü yaşanan olumsuzluk, farklı bir hastalıklar sigorta dışı sayılacak. Yolcu uçağa bindikten sonra 31 gün boyunca Emirates tarafından sigortalı hale gelecek yani siz uçakta virüs kapsanız ve başka bir yerde olsanız bile 31 gün içerisindeyseniz bu imkandan yararlanabileceksiniz. Sigorta içerisinde tedavi masrafları, karantina dönemi konaklama masrafları ve son olarak cenaze masrafları yer alıyor. Yolcu karantinaya alınırsa konaklama masraflarına ek olarak sigortadan günlük 100 Euro alabilecek. Ekim ayı sonuna kadar devam edecek yolcu sigorta sistemi yolcuların 31 gün içerisindeki koronavirüs kaynaklı tüm masrafları karşılayacak.