En Garip Web Siteleri

en-garip-web-siteleri

Bu yazımda sizlerle, internette bulduğum en sıra dışı web sitelerini paylaşmak istiyorum. Gördüğünüz zaman “Neden?” diye sorgulayacağınız bu web sitelerinin çoğu amaçsız ve bir o kadar garip. Şimdi birlikte bu web sitelerine göz atalım.

Patience Is A Virtue

en-garip-web-siteleri1

Kesinlikle aşırı derecede sinir bozucu bir site olan www.patience-is-a-virtue.org sitesini açtığınız zaman göreceğiniz tek şey sürekli dönen bir yüklenme işareti ve üstünde yazan cümleler. Merak edilen şey ise bu sonsuza kadar devam mı ediyor, gerçekten bir şeyi mi yüklüyor? Beklemek size kalmış bir şey.

Rainy Mood

en-garip-web-siteleri2

www.rainymood.com‘un amacı ders çalışırken odaklanmanıza veya uyumanıza yardımcı olmak. Ortada bulunan oynatma butonuna basarak yağmur seslerini dinleyebilir, oynatma butonunun altındaki kısımdan sesi azaltabilir veya artırabilirsiniz. Son birkaç senedir böyle uygulamalar Play Store ve App Store’da da bulunuyor. Sitenin uygulamasına da b platformlardan ulaşabilirsiniz.

Nooooooooooooooo

en-garip-web-siteleri3

www.nooooooooooooooo.com‘a girdiğinizde sizi karşılayacak şey ikonik Star Wars karakteri Darth Vader’in bağrışını dinlemeniz için bir buton ve serinin çizgi romanından bir görsel. Ayrıca butonun bir android uygulaması da bulunuyor.

Cat Bounce!

en-garip-web-siteleri4

cat-bounce.com‘da zıplayan kedilerle oynayabiliyorsunuz. Kediler temas ettikleri kenardan sekiyor ve zıplıyorlar. “MAKE IT RAIN” seçeneğiyle de ekranı kedi yağmuruna tutabiliyorsunuz.

Flight Radar 24

en-garip-web-siteleri5

www.flightradar24.com‘un amacı hava trafiğini görüntülemek. Bu siteyle Dünya üzerindeki uçakların güzergahlarını görüntüleyebilirsiniz. Sitenin sundukları sadece bununla kalmayıp ülkelere göre sınıflandırılmış kayıtlı tüm havaalanlarını da gösteriyor. Flight Radar 24’un uygulaması da bulunuyor.

Scale Of The Universe 2

en-garip-web-siteleri6

Scale Of The Universe 2, evrendeki varlıkların boyutunu interaktif şekilde sıralayan bir web sitesi. Boyutlarını merak ettiğiniz şeyleri incelemek ve karşılaştırmak için kullanabilirsiniz.

Zoomquilt.com

en-garip-web-siteleri67

Zoomquilt.com‘da resmin sürekli içine doğru çekiliyorsunuz ve resim içinde resme giriyorsunuz. Zoomquilt.com benim çok hoşuma giden bir site. Şunu da belirteyim, başka bir pencereye geçip siteye geri döndüğünüzde resim başa sarıyor. Gerçekten çok güzel bir site. Denemek isteyebilirsiniz.

pleaselike.com

en-garip-web-siteleri466

Sadece Facebook aracılığıyla beğenebileceğiniz bir buton bulunduran pleaselike.com‘da garip olan şey sadece bunun bulunması. Neyi beğendiğinizi bile bilmiyorsunuz.

Corgiorgy.com

en-garip-web-siteleri33

Ekranınızda bir sürü yüzen Corgi görmek istiyorsanız corgiorgy.com sitesine uğrayabilirsiniz.

Corndog.io

en-garip-web-siteleriqq

Corndog.io‘da sadece uçan sosisliler var. İzlerken acıkmanız dışında başka bir işlevi var mı bilmiyorum.

MapCrunch

en-garip-web-siteleriqqq

Dünya üzerindeki rastgele yolları Google Street View aracılığıyla gösteren Mapcrunch.com farklı yolları görmek için güzel bir site.

Random Earth

en-garip-web-siteleri3333

MapCrunch gibi bir işlevi olan random.earth, dünyadaki rastgele yerleri Google Maps aracılığıyla gösteren bir web sitesi.

chrismckenzie.com

en-garip-web-sitelerillll

chrismckenzie.com‘da pembe bir küp imlecinizi izliyor ve nereye hareket ettirirseniz o tarafa doğru bakıyor. İmlecinizi alanın dışına çıkardığınızda ise üzülüyor ve imlecinizi bulmak için etrafına bakınıyor.

crossdivisions.com

en-garip-web-siteleri99999

renk değiştiren ve daralıp genişleyen birkaç görüntünün bulunduğu crossdivisions.com izlerken midenizin bulanmasına ve başınızın ağrımasına neden olabilir.

Cut Bread

en-garip-web-siteleriek

Cut-Bread ile farklı türden ekmekleri kesip oranlarını görebilirsiniz.

Quick, Draw!

en-garip-web-siteleriaa

quickdraw.withgoogle.com‘da size verilen kelimeyi 20 saniye içerisinde çizerek anlatmanız isteniyor. Boş vakit geçirmek için ideal bir web sitesi olduğunu düşünüyorum.

fallingfalling.com

en-garip-web-siteleri44444

http://www.fallingfalling.com‘un amacı size düşme hissini yaşatmak. Arkadaki ses ve ekrandaki görüntü odaklandığınız zaman gerçekten size bu hissi yaşatıyor.

pointerpointer.com

en-garip-web-siteleri99997

pointerpointer.com imlecinizin bulunduğu yeri işaret eden internet üzerindeki bir resmi ekranınıza getiriyor.

Staggering Beauty

en-garip-web-siteleri0000

İmlecinizi hareket ettirdiğinizde imlecinizle beraber hareket eden bir siyah yaratıkla oynamanızı sağlayan www.staggeringbeauty.com‘da, özellikle epilepsi hastalarının imleci kesinlikle hızlıca sallamaması gerekiyor.

Endless Horse

en-garip-web-siteleriwwwww

http://endless.horse/‘da bulunan atın bacakları sürekli uzuyor. Sayfayı ne kadar aşağıya kaydırırsanız kaydırın bir sonu yok.

Click To Remove

en-garip-web-siteleri8888

http://www.clicktoremove.com‘da “Click to remove” yazısının harflerine bastığınızda, bastığınız harf kayboluyor. En sonunda da etrafındaki kare gittikçe küçülüyor ve siyah bir ekranın ardından başa dönüyor.