Facebook, Telefon Uygulaması İçin Karanlık Mod Üzerinde Çalışıyor

Facebook-mobil-uygulamasi-icin-karanlik-modu-kullanima-sunacak

Bir zamanlar Instagram ve diğer sosyal medya uygulamalarının gölgesinde kalan emektar sosyal medya platformu Facebook, son zamanlarda Facebook Gaming bölümünü ortaya sürdükten sonra hızlıca yükselişe geçti ve Twitch‘e rakip haline geldi. Facebook Gaming için çalışmalarını yürüten şirket, bir yandan sosyal medya uygulamasını da geliştirmeyi bırakmıyor.

Facebook-karanlik-mod-geliyor

Facebook Karanlık Mod Geliyor

Facebook, masaüstü arayüzü için karanlık modu kullanıma sunduktan sonra mobil uygulama için de karanlık modu geliştirdiklerini doğruladı. Dünya üzerinde sayılı kişiye de karanlık modu erken kullanıma açtı. Ne yazık ki henüz elimizde karanlık modun herkesin kullanımına ne zaman açılacağına dair kesin bir tarih bulunmuyor.

Şu anda karanlık modu kullanabilen kişilerden bazıları Twitter’da ekran görüntülerini paylaştı:

Facebook’un gece modu için bu kadar gecikmesi biraz şaşırtıcı. Instagram, Twitter, Whatsapp bu özelliğe sahipken ve Google da uygulamaları için karanlık modu kullanıma açmışken Facebook’un neden bu kadar geç kaldığını anlamak zor.

Artık bu özelliğin üzerine çalışıldığı onaylandığına göre yakında da herkesin kullanımına sunulacaktır diye düşünüyorum. Ne zaman kullanıma açılacağı kesin olmasa da ileriki günlerde bunun tarihini vereceklerdir.

kaynak: https://www.theverge.com/2020/6/28/21305946/facebook-dark-mode-mobile-ios