Far Cry 6, Yanlışlıkla PlayStation Store’da Sızdırıldı!

far-cry-6

Dünya’nın en büyük konsol markalarından biri olan PlayStation’un sanal marketi olan PlayStation Store’un Hong Kong mağazası akılalmaz bir yanlışlığa imza atarak 12 Temmuz’da duyurulması planlanan Far Cry 6’yı mağazaya ekledi.

Ubisoft tarafından geliştirilen ve 12 Temmuz‘da Forward etkinliğinde duyurulması planlanan Far Cry 6 için akıl almaz bir hata yapıldı! PlayStation Store Hong Kong mağazası, yanlışlıkla oyunun piyasaya sürülme tarihini ve oyunun detaylarını sızdırdı. Bu bilgiye göre bu sefer maceranın yeni adresi Yara isimli ülke olacak.

PlayStation Store

Dünya’ca ünlü oyun markası Ubisoft’un 12 Temmuz’da gerçekleştireceği Forward etkinliğinde Assassin’s Creed: Valhalla‘nın oynanış videosunu yayınlaması ve Far Cry 6‘nın duyurulması planlanıyordu. Ancak işler beklenildiği gibi gitmedi çünkü tabiri caizse bütün sürprizi PlayStation Store Hong Kong mağazası bozdu. Kısa süreliğine de olsa oyunu yayınlayarak çıkış tarihini ve oyun içi detaylarını paylaşan mağaza, her ne kadar apar topar kaldırsa da bu olayın paylaşılmasını önleyemedi. Twitter’da paylaşılan bilgiler ışığında pek çok bilgiye sahip olduk.

Far Cry 6 Çıkış Tarihi ve Oyun İçi Detayları

Gelelim oyunun çıkış tarihi ve oyun içi detaylarına. Oyunun çıkış tarihi 18 Şubat 2021 olarak görünüyor. Tabi bu olaydan sonra Ubisoft oyunun çıkış tarihini değiştirmezse. Oyun içi detaylara gelmeden önce ufak bir spoiler uyarısı yapalım. Oyun önceden de belirttiğimiz gibi Yara isimli bir ülkede geçecek. Oyunda halkın sevgilisi (!) olan Diktatör Anton Castillo ve oğlu Diego Castillo tarafından ezilen ülkenin direnişçi ve yerel savaşçı grubunun bir parçası olarak hikayeye başlayacağız. Dani Rojas isimli bu kahraman, Geniş bir haritada -ki bu haritanın Far Cry serisinin en büyük haritası olduğu söyleniyor- kumsallarla, sık ağaçlarla kaplı bir ormanlarla ve ülkenin biricik başkenti Esperanza‘da diktatör bir aileye karşı mücadele verecek. Daha doğrusu vereceğiz.

Far Cry serisinin adeti olan oyun kapağında kötü karaktere yer verme mevzusu bu oyunda da geçerli. Hatta ve hatta oyundaki bu kötü kalpli diktatör rolünde Breaking Bad ve Better Call Saul dizileri ile aşina olduğumuz Giancarlo Esposito‘nun olduğunu görüyoruz.

Far Cry 6

PlayStation Store’un sızdırdığı bir diğer detay ise PlayStation 4 için satın alınan oyunun PlayStation 5 için de ücretsiz olarak oynanabileceği. Ayrıca Far Cry’ın resmi twitter hesabı, sızdırılma haberinin ardından Giancarlo Esposito’nun bulunduğu kısa bir fragman yayınladı.

Videoya buradan ulaşabilirsiniz

Kaynak:https://www.pcgamer.com/far-cry-6-has-been-spotted-on-the-ps-store/