Far Cry 6 Çıkış Tarihi Açıklandı

far-cry-6-cikis-tarihi-aciklandi

Far Cry 6‘nın çıkış tarihi PS5, Xbox Series X, PS4, Xbox One, PC ve Google Stadia için 18 Şubat 2021 olarak açıklandı.

Ubisoft Forward etkinliği sırasında tanıtımı yapılan Far Cry 6 karayiplerde, Güney Amerika taraflarında bulunan kurgusal bir ada ülkesi olan Yara‘da geçiyor.

Far Cry 6’nın Hikayesi

Serinin 6. oyununda baş düşmanı Giancarlo Esposito canlandırıyor. Baş düşmanımızın ismi Anton Castillo. Castillo, cenneti yeniden inşa etme fikriyle başkan seçiliyor ancak en aşağıdaki fragmanda göreceğiniz gibi işler planlandığı gibi gitmiyor.

far-cry-6-cikis-tarihi-aciklandi3

Hikayeye Göre Yara, onlarca yıllık ekonomik yaptırımlardan sonra fakir kalan bir ülke. Halk yönetime çok kızgın ve isyan ediyor. Castillo yönetime geçtikten sonra da işler sarpa sarıyor ve Castillo aleyhinde konuşanları köleleştirip adeta bir köle devleti kuruyor. Bundan dolayı da halk ayaklanıyor.

far-cry-6-cikis-tarihi-aciklandi1

Biz de bu hikayede Danny Rojas adlı gerilla savaşçısını oynuyoruz. Karakterinizi erkek veya kadın olarak seçme seçeneği bulunuyor. Rojas gerilla savaşçılarına katılıp isyana destek verebilmek için askeri okuldan ayrılıp isyana ayak uydurmaya çalışıyor. Seride ilk kez görülen bir yenilik de bizleri karşılıyor. Artık ana karakteri oyun içi ara sahnelerde ve çeşitli anlatı bölümlerinde görebileceğiz ve Far Cry 6’da da hayvan yoldaşlarımız bulunuyor.

Ubisoft 6. oyunun serinin diğer oyunlarına nazaran çok büyük bir açık dünya sistemi bulunduğunu belirtti. Oyunun haritasında yoğun ormanlar, plajlar, kırsal yerler ve ülkenin başkenti olan Esperanza gibi şehir yerleşimleri bulunuyor.

Far Cry 6’nın fragmanını aşağıdan görüntüleyebilirsiniz.

Kaynak: https://www.gamesradar.com/far-cry-6-release-date-announce/