Freedos Bilgisayara Windows 10 Nasıl Yüklenir

windows 10

Bilgisayar üreticileri maliyet düşsün diye bazı modellerine işletim sistemi koymayabiliyor.Bu yazımızda size Freedos ne demek Windows 10 nasıl kurulur anlatacağım.

Freedos Ne Demek

Freedos bilgisayarın içerisinde herhangi bir işletim sistemi yazılımının olmamasıdır. Bu nedenle Freedos bilgisayarlar direkt tak çalıştır şekilde açılmaz. İlk önce işletim sistemi yüklenmesi gerekir.

Freedos Bilgisayara Windows 10 Nasıl Yüklenir

Gerekli olanları sıralayalım ;

Öncelikle Windows 10 iso dosyasını indirin ve daha sonra Rufus uygulamasını yükleyin. Rufusun kurulumunu yapın ve flash belleği bilgisayara takın. Rufus’ un içerisinden flash belleğinizi kontrol edin daha sonra seç butonuna basın ve windows 10 iso dosyasını seçin. En alttaki başlat düğmesine basıp işlemin tamamlanmasını bekleyin.

Windows 10

Flash belleğimiz Windows kurulumu için hazır. Şimdi Freedos bilgisayarı hazırlayalım. Hazırladığımız flash belleği bilgisayara takalım. Daha sonra boot ekranına girmek için bilgisayarın açma tuşuna bastığınız anda F11 (modelden modele değişebilir.) tuşuna basın. Boot ekranı açıldığında ekranda sizin takmış olduğunuz flash bellek gözükecek bu flashın üstüne gelip onaylayın. Windows kurulum ekranı gelecek ancak burada flashı çıkarmanız lazım yoksa bilgisayar döngüye girer. Kurulumu kendinize göre yapın ve bitirin.

KMSpico

KMSpico uygulaması ile Windows‘ u etkinleştirelim. KMSpico‘ yu indirmeden önce Windows güvenlik duvarını kapatalım yoksa Windows bu uygulamayı tehdit olarak algılayıp siler. Windows güvenlik duvarını kapattıktan sonra uygulamayı indirip kuralım. Uygulamanın arayüzü çok basit kırmızı olan düğmeye basın ve işlemin tamamlanmasını bekleyin. Artık lisanslı bir Windows 10 sahibisiniz.