Geleceğin Telefonları Seri Üretime Geçecek

telefon

Telefonlar hız kesmeden gelişmeye devam ediyor. Gelişen teknolojiye ayak uyduran telefonlar tüketicileri her geçen gün daha da şaşırtıyor. Eski telefonlarla günümüz telefonları karşılaştırdığımızda dağlar kadar farklılık gösteriyor. Peki size günümüz telefonlarıyla gelecek zaman telefonları arasında da fark bu kadar olacak desem inanır mısınız?

telefon

Patent mücadelesi veren telefon üreticileri her geçen gün yeni bir patent alıp telefonlarını daha da geliştirmek istiyor. Şu aralar mücadele edeni çok olan telefon teknoloji ise sizi çok şaşırtacak.

Ekranda Kamera Gözükmeyecek

Evet tam olarak böyle olacak. Çinli telefon üreticisi olan Xiaomi geçtiğimiz günlerde bu özelliğin patentini aldığını duyurmuştu ancak herhangi bir telefonunda denememişti. Telefon üreticilerin yaptıkları açıklamada artık telefonların ekranında herhangi bir kamera deliği vb. bulunmayacak yani kamera ekrana gömülü olacak. Yavaş yavaş ekranları daha da geliştiren telefon üreticileri parmak izi okuyucusunu da ekrana gömmüşlerdi. Bu parmak izi okuyucu teknolojisini kullandığım ve memnun kaldığım için ekrana gömülü kamera teknolojisini de merakla bekliyorum.

Kaynak: https://www.milliyet.com.tr/teknoloji/teknoloji-haberleri/ekran-alti-kamera-teknolojisi-seri-uretime-geciyor-6231527