Google Lens Yeni Filtresiyle Ödevleri Yapabilecek

google-lens-ev-odevi-yapacak-1

Google, öğrencilere ve ebeveynlerine, evden çalışmayı biraz daha kolaylaştırmak için birkaç yararlı araç sağlıyor. Mayıs ayında 3B anatomi modellerini ve hücresel yapıları görüntülemenizi sağlayan artırılmış gerçeklik özelliğini kullanıma sundu. Şimdi de Google, Google Lens‘e yeni eklediği “ev ödevi” filtresi ile resimlerdeki problemlerin adım adım çözülmesini sağlayacak.

google-lens-ev-odevi-yapacak-6
google-lens-ev-odevi-yapacak-3

Google, yeni Lens özelliğini güçlendirmek için geçen yıl satın aldığı mobil öğrenme uygulaması Socratic‘in teknolojisini kullanıyor. Bu özellik kullanıma açıldığı zaman yapmanız gereken tek şey resmi çekip çözülmesini istediğiniz yeri vurgulamak. Google’ın bunu geliştirmekteki amacı adımları izleyip problemi anlamanızı sağlamak. Bu sayede nerede ne yapmanız gerektiğini anlamanıza yardımcı olacak. Google bu yeni özelliğin ne zaman geleceğine dair bir açıklama yapmadı fakat Socratic’in Android ve IOS için bağımsız uygulamaları da bulunuyor.

google-lens-ev-odevi-yapacak-2

Google Lens’in bu yeni özelliği eğitimde çok yardımcı olabilir. Öğrencilerin bir matematik denkleminde neyin nereden geldiğini görmesi ve adımları nasıl izleyeceğini görmesi faydalı olur diye düşünüyorum.

Kaynak: https://www.google.com/amp/s/www.engadget.com/amp/google-lens-socratic-math-problems-102931355.html