Google Plus’ın Varisi Google Currents Geliyor!

google-currents-geliyor

Google, kendilerine ait olan Google Plus‘ı Nisan 2019’da düşük kullanım nedeniyle sosyal bir sosyal ağ olarak kapatmıştı. Şu anda sadece G Suite müşterileri için kullanılan Google Plus‘ın yerine gelecek olan Google Currents, 6 Temmuz’dan itibaren G Suite kullanıcıları için kullanıma sunulması planlanıyor.

Google, G Suite yöneticilerine bir e-posta gönderdi ve 6 Temmuz‘dan itibaren Google Currents‘in kendileri için kullanıma sunulacağını duyurdu. Hizmet önümüzdeki ay resmi olarak başlatıldığında, Google Plus kullanıcılarının tüm içerikleri otomatik olarak yeni platforma taşınacak. Ancak tüm içeriğin taşınması 5 gün kadar sürebilir.

Google Currents Arayüzü (Resim: Teknodiot.com)

Google Currents‘ın kullanıcı arayüzü, çoğunlukla alaka düzeyine göre sıralanan bir ana sayfa içeriyor. Önemli duyuruları kaçırmamanız için şirket liderlerinden gelen gönderilere öncelik veriliyor. Aynı zamanda kullanıcılar, Google Drive‘dan metin, bağlantı, resim ve diğer içerikleri paylaşabiliyor.

Google Currents, liderlerin ve çalışanların kuruluş veya şirket genelinde fikir alışverişinde bulunmalarını ve gelen kutularını doldurmadan başkalarından geri bildirim almalarını ve girdi toplamalarını sağlayarak anlamlı tartışmalar yapmalarını sağlayan bir platform olacak

Yöneticiler, hedeflenen bir çalışan grubuna veya şirketin tamamına belirli içeriği tanıtmak için özel akışlar oluşturarak kuruluştaki tartışmayı şekillendirebilir. Ek olarak, yöneticiler, kullanımı izlemek ve kuruluşta hangi içeriğin en çok konuşulan olduğunu anlamak için platformdaki etkileşimi ölçebilir.

google plus
Google Currents Arayüzü (Resim: Phonearena.com)

Şirket yöneticileri; içerik yönetimi özellikleri ekleyecek, belirli akışlara sahip belirli çalışanları hedefleyebilecek ve yayınların platformdaki katılımını izleyebilecek. Google Currents’ı Facebook veya Twitter için şu anlık potansiyel bir rakip olarak görmemekle birlikte, Currents, Slack veya Microsoft Teams gibi uygulamalara daha yakından benzemesiyle dikkat çekiyor.

Eğer Google Currents Beta’ya ulaşmak ve deneyimlemek isterseniz buradan ulaşabilirsiniz!

Kaynak: https://www.phonearena.com/news/Google-Currents-replacing-Google-Plus-next-month_id125146