HES Kodu Nasıl Alınır ?

Geçtiğimiz bu zor günlerde her alanda kullandığımız teknolojiyi sağlık alanında da etkili bir biçimde kullanmaya başladık. Sağlık Bakanlığı tarafından geliştirilen ” Hayat Eve Sığar ” uygulaması da zorlu geçen bu günlerde insanlara yardımcı olmaya devam ediyor.

Hayat Eve Sığar uygulaması içerisine eklenen HES kodları ile eskiden belli başlı şeyler yapabilirken yeni düzenlemeler ile daha da önemli hale geldi.

HES Kodu Kolayca Nasıl Alınır ?

HES kodu almanın bizim bildiğimizce 2 yolu vardır bunlardan ilki Hayat Eve Sığar Uygulaması üzerinden diğeri de E-devlet üzerinden. Sizlere her ikisinde de nasıl alınır ayrıntısıyla yazacağım

Hayat Eve Sığar Üzerinden HES Kodu Nasıl Alınır ?

Öncelikle telefonunuzda Hayat Eve Sığar uygulaması bulunmalı. Uygulamayı indirdikten sonra hesabınıza giriş yapmanız gerekiyor. Girişinizi yaptıktan sonra ana sayfa üzerindeki HES Kodlarım yazan yere tıklayıp yeni kod ekleye basarak kendinize veya çocuğunuza süreli veya sınırsız HES kodu üretebilirsiniz.

E-Devlet Üzerinden HES Kodu Nasıl Alınır ?

Öncelikle bir E-devlet üyeliğiniz ve E-devlet uygulamasını indirmeniz gerekir. (web sitesi de olur). E-devlet üzerinden hesabınızla giriş yaptıktan sonra sağ üstteki arama tuşuna basıp hes yazınca önünüze çıkan seçeneklerden 2. olana basmanız gerekir. Buradan kendinize veya çocuğunuza süreli veya sınırsız HES kodu üretebilirsiniz.