HTC Orta Segment Telefon Modelini Tanıtmaya Hazırlanıyor

HTC

Eski zamanlarda ismini kalitesi ve güvenilir garanti servisiyle konuşturan HTC bu günlerde pekte iyi durumda değil. Gelişen teknoloji çağına tasarım olarak geç uyum gösteren HTC eskiye nazaran çok daha az telefon satıyor. Yaptığı açıklamalarda günümüz popüler telefon üreticisi markalar ile mücadele etmeyi bıraktığını söyleyen HTC yeni telefon modelleriyle eski popülerliğini kazanmak istiyor.

HTC’ nin Yeni Canavarı Desire 20 Pro

HTC

Tüm özellikleri tam olarak bilinmeyen HTC Desire 20 Pro günümüz tasarım trendine uyacak ve Samsung S10 modelindeki gibi önde nokta şeklinde kamera kullanacak. Söylentilere göre arkada 4 kamera alt alta bulunacak ve parmak izi okuyucu telefonun arka kapağında olacak. LCD ve 6.5 inç boyutunda FHD+ çözünürlüğe sahip olması beklenen HTC Desire 20 Pro işlemci olarak  Snapdragon 660 veya Snapdragon 665 kullanacak ve büyük olasılıkla 6 Gb ram ile satışa sunulacak. Günümüz telefonlarında yavaş yavaş unutulan 3.5 mm kulaklık girişi bu modelde bulunacak.

Ne Zaman Tanıtılacak ?

Paylaştığı afişte 16 Haziranda tanıtılacak olan HTC Desire 20 Pro orta segment telefon arayanlar için tercih edilebilecek bir model olabilir.

Kaynak: https://hwp.com.tr/htc-desire-20-pro-16-haziranda-tanitilacak-141154