İddialara Göre CS:GO Source 2 Güncellemesi İptal Edildi

iddialara-gore-cs:go-source-2-guncellemesi-iptal-edildi8

Birçok CS:GO oyuncusunun sabırsızlıkla beklediği Source 2 oyun motoru geliştirmesinin iptal edildiği iddia edildi. Source 2 geliştirmesiyle birlikte oyunda optimizasyon iyileştirmeleri, grafik iyileştirmeleri gibi özellikleri bırakın oyun baştan aşağı değişecek diye düşünülüyordu. Işıklarda değişimler ve yeni gelen haritalarda bariz değişimler olacağı söyleniyordu. Source 2 güncellemesinin ardından 1 yıl kadar sürebilecek bir beta sürecine girileceği duyurulmuştu. Şimdi neler değişti? Gelin birlikte bakalım.

iddialara-gore-cs:go-source-2-guncellemesi-iptal-edildi

CS:GO’da Source 2’ye Geçilecek mi?

Valve News Network sahibi Tyler McVicker, bir Twitch yayını sırasında izleyicileri adeta hayal kırıklığına uğrattı. McVicker, CS:GO’nun topluluk içeriklerinin hepsinin yeni motora taşınmasında sıkıntı olacağı düşünüldüğü için Valve‘ın Source 2’ye devam etmeyeceğini söyledi.

Counter Strike: Global Offensive, 2004 yılında geliştirilen Source motoruyla 2012 yılında çıkarılan bir oyun. McVicker’ın söylemlerine göre Valve Source 2 ile geliştirilen bir Counter Strike: Global Offensive yapısına zaten 2 yıldır sahipti fakat oyunun topluluk geliştiricileri gerçekten çok etkin olduğu için geliştirilen içeriklerin oyunun bir parçası haline gelmesini sağladılar. Bu kadar fazla içeriğin de Source 2’ye taşınması gerçekten sıkıntı oluşturabilir.

iddialara-gore-cs:go-source-2-guncellemesi-iptal-edildi0

McVicker, bunun sonsuza kadar sürecek bir iptal kararı olmadığını da açıkladı. Valve’ın daha kolay bir yol bulup bir şekilde Source 2’ye geçeceğini dile getirdi.

En fazla oynanan oyunların arasında her zaman yerini koruyan Counter Strike: Global Offensive’in çok fazla oyuncusu olması ve bu oyuncuların topluluk içeriklerinden yüksek oranlarda yararlanması düşünüldüğünde, Valve’ın aslında mantıklı bir karara vardığı kolayca anlaşılabilir.

Valve eninde sonunda çoğu oyuncunun sabırsızlıkla beklediği Source 2 motoruna topluluk içerikleriyle birlikte geçmenin yolunu bir şekilde bulacaktır. Kim bilir? Belki de Source 2 ile birlikte CS:GO’nun yeni versiyonunu da piyasaya sürerler ki bu da söylentiler arasında.

Kaynak:https://gamerant.com/valve-csgo-source-2-engine-upgrade-cancel/