İnstagram’ da Nasıl Takipçi Sayısı Arttırılır?

Bir sosyal medya platformu olan İnstagram neredeyse en fazla kullanılan bir sosyal platform. Bu platformda takipçi kitlesini artırmak isteyenler bazen başarısız bazen de hile yapabiliyor ancak İnstagram’ da takipçi arttırmanın başka yolları da var hem de doğal !

Kullanıcılara Yönelik Paylaşımlar Yap

Evet bu İnstagram’ da belli bir kitleye hitap etmek için şart. Hele ki bir sayfa sahibiyseniz kullanıcıların neye daha fazla ilgi duyduğunu analiz etmeniz ve bu analiz sonuçları doğrultusunda paylaşımlar yapmalısınız. Benden bir tavsiye daha henüz bir kategori bulamadıysanız komediyi tercih etmeniz hesabınızda daha fazla etkileşime ve sonucunda hem organik hem de aktif takipçi sayısı kazandırır.

Kendi Reklamını Kendin Yap

Henüz az takipçili bir hesabınız var ve reklam verecek paranız yok öyleyse kendi reklamınızı kendiniz oluşturun. Evet de nasıl olacak o iş dediğinizi duyar gibiyim. Öncelikle bu iş için yorumları ve takipçileri fazla olan hesapları tercih etmeniz gerekir. Tercih ettiğiniz hesapların gönderilerine yorum olarak kendi isteğinize göre reklam yapabilirsiniz. Evet bu aslında doğru bir hareket değil ama spam yapmadığınız sürece çok fazla sorun olacağını düşünmüyorum.

Geri Takipleşme Yap (Tavsiye Edilmez)

GT olarak ismini yüzlerce defa gördüğümüz olayın mantığı aslında çok kolaydır. Şöyle anlatayım siz beni takip edin ben de sizi takip edeyim olay bu. Ancak bu yöntemi tavsiye etmem çünkü bu yolla kazandığınız takipçiler büyük ihtimalle sizin gönderilerinizi dahi görmeyecek yani aktif bir takipçi olmayacak.

Not: Geri takip işlemini ünlüleri takip ederek de yapabilirsiniz.

Ücretli Reklam Ver

Bu yöntem aslında küçük bir kitleye de dahi hitap edince yapmanız daha iyi olur. Ücretli reklamlar ile sizin seçtiğiniz yaş aralığına veya sizin seçtiğiniz alanlara ilgi gösteren kişilere İnstagram sizin gönderilerinizi gösterir ve gönderiniz ilgi çekiciyse iyi oranda bir organik ve aktif takipçi kazanabilirsiniz. Ücretli dediğime bakmayın fiyatlar bence böyle bir platforma göre çok iyi durumda.

Diğer Platformlardan Destek Al

Sadece İnstagram’ da durma gönderilerini Twitter, Facebook, Telegram gibi sosyal platformlarda diğer kullanıcılara sun. Hele ki Telegram da girebileceğiniz bazı gruplar sadece İnstagram gönderileri paylaşılan bir yer dahi olabilir. Böyle gruplarda tanınarak kitlenizi büyütebilirsiniz.