Kendi Profil Fotoğrafınızı Oluşturun!

Merhaba sevgili Dijibayt okurları bu yazımda sizlere bazı Youtube kullanıcılarının yahut bazı Instagram kullanıcılarının profil fotoğrafı olarak kullandığı efekt daha doğrusu photoshop nasıl yapılır bunu göstereceğim.

Daha doğrusu ve açığı şudur ki bu yapacağımız işlem telefondan olacak yani üst düzey resimler gibi mükemmel kusursuz olmayacaktır. Fakat özellikle Instagram için güzel bir fotoğraf yapabileceğinizi söyleyebilirim.

Hadi başlayalım nasıl yapacağınıza.

Fotoğraf editörü: PicShot

Fotoğraf editörü "PicShot" uygulaması örnek resim

Uygulamanın linkini aşağıda belirteceğim.

Uygulamayı sizlere uzun uzun anlatabilirdim. Siz de bir şey anlamayıp yorumlara nasıl yani diyebilirdiniz. Bu sorunu çözmek için direkt örnek video koyacağım nasıl yapıldığına dair.

Hadi size birkaç örnek fotoğraf göstereyim bu yaptığım fotoğraflar en fazla 30 saniyede yapılmış fotoğraflar yani siz 5,10 dk uğraşarak daha iyisini kesinlikle yapabilirsiniz.

Örnek fotoğraflar:

Evet dediğim gibi bilgisayardan yaptıklarımız kadar profesyonel ve mükemmel değil fakat Instagram için yahut küçük işler için fazlasıyla yeterli bir uygulama hadi nasıl yapacağınıza geçelim.(Video sizi sıkmasın diye 3.5x şeklinde hızlandırdım 🙂 )

Ben koymuş olmasam da fotoğraflara spiraller, kanatlar koyabilirsiniz. Uygulama mobil için gerçekten güzel kullanılabilir ve hızlı. Kullanmanızı şiddetle tavsiye etmekteyim. Fakat siz profesyonel işler arıyorsanız onu bilgisayardan adobe gibi uygulamalar ile yapabilirsiniz.

Bu yazım kısa oldu farkındayım fakat bence oldukça yararlı oldu. Kendim de dahil olmak üzere onlarca,yüzlerce insan bunun nasıl yapıldığını merak ediyordu. Ayrıca Google’ ye “picshot örnek resimler” şeklinde yazarsanız benimkinden çok daha güzel şeyler yapılabildiğini görebilirsiniz.

Güzel bir fotoğraf yapmak hem fotoğrafın çekim açısına hem poza hem uzaklığa bağlı. Eğer her şey güzelse gerisi hayal gücünüze kalmıştır. Şunu da belirtmeliyim eğer ayaklarınızın falan göründüğü fotoğraflarınız varsa arkaya manzara koyarak muazzam fotoğraflar elde edebilirsiniz.

Bir diğer yazımda görüşmek üzere sağlıcakla kalın.

Uygulama linki: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lyrebirdstudio.photo_editor_pro&hl=tr
.