Köklü Formula 1 Takımı Williams Racing Satıldı

1977 yılından günümüze kadar Formula 1 yarışlarında ter döken Williams Racing Amerika Birleşik Devletleri kökenli yatırım şirketi olan Dorilton Capital’a satıldı.

Bugüne dek Williams ailesi tarafından yönetilen Williams Racing takımının günümüz lideri ise takım kurucusunun kızı olan Claire Williams’dı.

152 Milyon Euro’ ya Satıldı

Williams Racing Takımı

Mayıs ayında satışa çıkarılan takım 2025 yılına kadar Formula 1 yarışlarında olmayı garantileyen Concorde Anlaşması‘ ndan sonra satışa çıkarıldı. ABD kökenli bir yatırım şirketi olan Dorilton Capital’a tam 152 milyon Euro’ ya satıldı. Williams Racing takımının son lideri olan Claire Williams takımın satılması hakkında ‘Williams’ın aile takımı olma devrinin sonu gelmiş olabilir ancak iyi ellerde olduğunu biliyoruz. Satış, takımın hayatta kalmasını sağlayacak ve en önemlisi başarıya ulaşması için bir yol açacak.” dedi.

Efsane bir Formula takımı olan Williams Racing eski yıllarda rakiplerine ter döktürerek 9 şampiyonluk ve 114 yarış kazananı oldu ancak 2012 yılından sonra maalesef tek bir yarış bile kazanamadılar ve takım son yıllarda neredeyse her yarışta son sırada yer almaya başladı.