Kripto Para Alabileceğiniz En İyi 3 Borsa

kripto para

Birçok kişinin zengin olma hayaliyle girdiği kripto borsası gün geçtikçe popülerleşiyor. Haliyle insanlar daha az komisyon ödemek veya varlıklarını güvence altında alıp satabileceği borsaları tercih ediyor. Bu yazımda Dünya genelinde kullanılan ve diğer borsalara göre hem daha az komisyon ücreti alan hem de güvenilir olan 3 borsayı tanıtacağım.

Not: Yapacağımız sıralama bizim kriterlerimize göre yapılmıştır.

Binance

Dünya genelinde en çok kullanılan ve güvenilen kripto para borsalarından Binance kullanıcılarını bir hayli mutlu ediyor. Kripto para çeşitliliğinin fazlalığı, düşük komisyon ücreti gibi avantajlarıyla diğer borsalara göre öne çıkıyor. Güvenlik konusunda da titiz olan Binance olası bir hacklenme veya sistem açığından oluşan hatalara karşı bir sigorta sunmasa da vadeli işlemlerde oluşabilecek mağduriyetler için vadeli işlem sigorta fonu sunuyor. Sigorta fonu sayesinde mağdur olan kullanıcıların mağduriyeti giderilmesi hedefleniyor. Papara aracılığıyla Türk Lirası veya kripto para aktarımı yaparak kullanabilirsiniz. Yeni başlayanlar için daha az karışık olan arayüz olan Binance Lite arayüzüne geçerek acemi dahi olsanız kolaylıkla işlem yapabilirsiniz.

Buradan kayıt olarak ekstra komisyon indirimi kazanabilir bu sayede daha düşük komisyon ücretiyle kripto para alım satımı yapabilirsiniz.

Huobi

Çin merkezli ve 2013′ ten beri hizmet veren Huobi başarılı bir yol alıyor. Diğer borsalardan artısı ise yeni kullanıcılara çok fazla teşvik hediyesi vermesi. Bu hediyelerden olan komisyon kartları sayesinde neredeyse hiç komisyon ödemiyorsunuz. Bir diğer avantaj ise alım satım hacimi yaptıkça şans çarkı hakkı vermesi. Bu çark sayesinde güzel ödüller kazanabiliyorsunuz. Binance’ de olduğu gibi sigorta fonu bulunan Huobi kripto para dünyasına girenlerin tercihi olabilir.

Buradan kayıt olarak avantajlı bir başlangıç yapabilirsiniz.

Coinbase

ABD kökenli olan Coinbase sıralamanın üçüncüsü oldu. ABD piyasasında oldukça fazla kullanıcıya sahip Coinbase güzel bir tercih olabilir. Diğer iki borsaya göre daha az kripto para birimi sunan Coinbase güvenlik konusunda oldukça başarılı. Olası bir hack veya sistem açığı kaynaklı sorunlarda ise kullanıcılarına 250.000 $’ a kadar güvence veriyor. Güvenlik konusuna önem verdiğini söylediğimiz Coinbase siber saldırılara karşı kullanıcılarının kripto varlıklarının %98′ ini soğuk cüzdanlarda tutuyor. Bu sayede olası siber saldırılara karşı daha fazla güvenli hale geliyor.

Buradan Coinbase’ ye kayıt olabilirsiniz.