Mafia: Definitive Edition’ın Çıkış Tarihi Ertelendi. Yeni Tarih 25 Eylül

Mafia: Definitive Edition

Covid-19‘un laneti havacılıktan turizme, filmden oyun sektörüne pek çok sektörü olumsuz etkilediği için pek çok iş ve projeler erteleme kararları almak zorunda kalıyor. Özellikle en çok havacılık, film ve oyun sektöründe gerçekleşen bu ertelemeler bizleri, yani müşterilerin canını oldukça sıkıyor. Fakat her ne kadar yapılan bu ertelemelere üzülsekte, bu virüs ancak bizim duyarlılığımızla, dikkatimizle geçecek bir şeydir. Bu yüzden daha fazla erteleme olmaması için. Daha fazla insanımızı kaybetmemek için kendimize ve sevdiklerimize dikkat edelim. #EvdeKal diyelim. Şimdi haberimize dönebiliriz.

Covid-19 nedeniyle oluşan erteleme kervanına maalesef ki Mafia: Definitive Edition da eklendi. 2K Games ve Hangar 13 yapımcılarının ortak çalışması olan oyun, 28 Ağustos‘ta çıkması beklenirken Covid-19 nedeniyle ileri bir tarihe ertelendi.

Mafia: Definitive Edition

Mafia: Definitive Edition’un Yeni Çıkış Tarihi Ne Zaman?

Hangar 13 ve 2K Games’in ortak duyurusu ile ertelenen oyun için yeni tarihin 25 Eylül olduğu açıklandı. Tabi tekrar ertelenir mi bilinmez ancak Covid-19 sebebiyle tüm yapımcıların işi bir hayli zorlaştı. Birde oyun hakkında beklentiler yüksek olunca yapımcıların oyunu ertelemekten başka şansları yok malesef. Bu yüzden biz oyunseverleri Mafia gibi bir oyunun ertelenmesi oldukça üzdü.

Hangar 13 ve 2K Games’in ortak açıklaması şu şekilde:

“Mafia: Definitive Edition’ın dünya çapındaki piyasa çıkış tarihi 25 Eylül oldu. İlk planlanan çıkış tarihi 28 Ağustos olsa da Dünya’yı etkisi altına alan Covid-19 pandemisi nedeniyle önceki çıkış tarihine göre yapım sürecini tamamlamak oldukça zorlaştı. Oyunun deneyim kalitesinden ödün vermek ise takdir edersiniz ki isteyeceğimiz son şeydi. Bu oyun en başından beri bizim tutkumuz oldu. Birçok geliştiricimiz orijinal Mafia’yı yeniden yaratmamıza yardımcı oldu. Hepimiz, bu zamansız klasiğin güncellenmiş deneyimini oluşturmak için kendimizi adadık. Mafia: Definitive Edition’ı tüm dünyadaki hayranlarımız için en iyisi haline getirdiğimiz süreçte gösterdiğiniz sabır ve anlayış için teşekkür ederiz.”

Bu açıklamadan da görüldüğü üzere Hangar 13 ve 2K Games’in oyunun yapım sürecinin Covid-19 nedeniyle bir hayli zora girdiğini ve bu sebepten oyunu ertelemekten başka şanslarının olmadığını görmüş olmaktayız. Bu haber bizi ne kadar üzse de başta da belirttiğimiz üzere bunu durdurmak bizim elimizde. Bir sonraki haberimize kadar görüşmek dileğiyle…

Kaynak: https://www.dsogaming.com/news/mafia-definitive-edition-has-been-delayed-until-september-25th/