Microsoft Internet Explorer’a Son Veriyor

internet-explorera-veda-edin-1

Bir emektarın daha sonu geldi. İnternette çoğu zaman yavaşlık konusunda mizahı yapılan ve genellikle sadece başka tarayıcıları indirmek için kullanılan Internet Explorer’a artık veda etmenin vakti geldi. Microsoft artık bu dostumuzun kariyerine son veriyor.

internet-explorera-veda-edin-2

Microsoft eski tarayıcılarının fişini çekmeye karar verdi. Microsoft’un Blog sayfasında yapılan paylaşım bu konuyu gündeme getirdi. Microsoft sadece Explorer’ı sonlandırmakla kalmıyor, Edge’i de buna ekliyor. Explorer 17 Ağustos 2021 tarihinden itibaren Onedrive, Outlook, Office365 gibi uygulamalar tarafından desteklenmeyecek. Microsoft Teams uygulaması tarafından da 30 Kasım 2020 tarihinden itibaren desteklenmeyecek.

internet-explorera-veda-edin-3

Microsoft diğer hizmetlerinin desteğini Internet Explorer için kaldırsa da bu tam olarak kapandığı anlamına gelmiyor. Tam olarak kapanması için henüz belirli bir tarih ortada bulunmuyor. Microsoft Edge’de tam olarak kapatılmasa da 9 Mart 2021 tarihinden itibaren güvenlik güncellemesi almayacak. Bu da Edge kullanıcılarının bu tarihten sonra Tarayıcılarını değiştirmemeleri durumunda güvenlik riskleriyle karşılaşabilecekleri anlamına geliyor.

Kaynak: https://www.techradar.com/news/microsoft-internet-explorer-dead-1995-to-2019-rip