Minecraft İçinde Doom Oynamak

minecraft-icinde-doom-oynamak-3

Minecraft‘ı bu kadar meşhur ve renkli yapan şeylerden birisi de şüphesiz modlar ve modları yapan çılgın modderlar. Şimdiye kadar Minecraft modlarında tonlarca şey yapıldı. Bu yazımızda da bu modlardan biri ile yapılan bir şeye bakacağız: VMComputers ile Doom oynamak.

minecraft-icinde-doom-oynamak-1

Doom’u farklı alanlarda çalıştırmak bir akıma dönüştü ve artık insanlar farklı alan ve cihazlarda Doom’u çalıştırmaya çalışıyorlar. Bunu şimdi de Minecraft’a taşıdılar. Yani artık Minecraft içinde Doom oynayabileceksiniz.

Minecraft İçinde Doom

Bir Reddit kullanıcısı olan UDrunkMate, Minecraft’ın içinde bir Windows 95 emülatörüyle Doom’u çalıştırmayı başardı. Peki UDrunkMate bunu nasıl başardı diye düşünüyorsunuzdur. Minecraft için henüz kullanıma sunulan bir mod sayesinde. Bu modun ismi VMComputers. Bu mod yüklüyken oyun içine eklenen bilgisayarlara işletim sistemini yüklemek için yapmanız gereken ise Minecraft’ın dosyalarında doğru konuma ISO dosyasını atmak.

minecraft-icinde-doom-oynamak-2

Peki başka şeyler de çalıştırılabilir mi? UDrunkMate Windows XP ve Ubuntu Linux‘ı çalıştırınca bile çok fazla gecikme yaşandığını belirtti. Bu da demek oluyor ki daha ağır şeyleri çalıştırmak şuan mümkün olmayabilir.

VMComputers ve UDrunkMate bu olayla bize aslında bir Minecraft modunun ne kadar geniş ve esnek olduğunu, oyun içinde gerçek işletim sistemli bir bilgisayar oluşturarak kanıtlamış oldu.

UDrunkMate’in videosunu aşağıdan görüntüleyebilirsiniz.

Haberlerimizi daha yakından takip etmek için mobil uygulamamızı buradan indirebilirsiniz.