Netflix Deneme Üyeliğini Türkiye’ye Tekrar Sundu

Netflix-30-gunluk-ucretsiz-uyelik

Milyonlarca kişinin kullandığı film ve dizi platformu Netflix, Türkiye’deki bazı kullanıcıların her ay başka bir sanal kartla üyelik açıp bu kampanyayı kötüye kullanmasından dolayı 30 günlük deneme üyeliğini Türkiye’ye kapatmıştı. Şimdi ise farklı bir uygulamayla bu kampanyayı yeniden başlatıyor.

Netflix-30-günluk-ucretsiz-deneme

Önceden belli bir ücret ödemeden 30 gün boyunca ücretsiz olarak Netflix’i kullanabiliyorduk. Şimdi ise küçük bir ücret ödeyip deneme sürümünü başlatabiliyorsunuz. Netflix’in açıklamasına göre bu kampanyaya sadece yeni üyeler ulaşabiliiyor. Ücret ise Webtekno‘nun paylaşımına göre 1.99 TL olmasına rağmen çerezler silindikten sonra sayfayı kontrol ederseniz bazen 0,20 tl bazen direkt olarak veya daha farklı fiyatlarla yeni kullanıcılara sunuluyor. 1.99 TL gibi çok küçük bir ücretle bu kampanyadan yararlanmak gerçekten güzel bir şey.

netflix-30-gunluk-deneme

Netflix artk kayıt olurken mail adresinizi kredi kartı bilgilerinizi ve diğer çeşitli bilgilerinizi de kontrol edecek. Netflix’in bunu yapmasının sebebi önceden olduğu gibi 30 günlük deneme üyeliği kampanyasının kötüye kullanılmasını engellemek. Netflix bu tür durumları başka nasıl yöntemlerle engelleyebilir bilmiyorum fakat bu yöntem bayağı sağlam gözüküyor.