Netflix Türkiye’den Çekilecek mi ?

Netflix

Geçtiğimiz günlerde hükümet ve sosyal medya arasında yaşanan zıtlaşma bugün de kendisini belli etti. Aşk 101 vb. dizilerin eş cinselliğe vb. şeylere özendirdiği amacıyla Netflix’e karşı adımlar atacağını söyleyen hükümet bugün büyük bir iddiayla karşı karşıya kaldı.

Cüneyt Özdemir: Netflix’in Yasaklandığı İlk Ülke Türkiye Olabilir.

Attığı twitle sosyal medya kullanıcılarının kafasını karıştıran Cüneyt Özdemir direkt olarak söylemese’ de Netflix’ in Türkiye’ de yasaklanabileceğini iddia etti.

Hükümetin sansür isteğine sıcak bakmayan Netflix Ak partinin isteklerini yerine getirmeyecek gibi. Ayrıca Netflix Türkiye’ deki tüm dizi çekimlerini askıya aldı. İşin özeti iki tarafta olacaklara hazır. Bizim yorumlarımızı merak ederseniz Netflix’ in Türkiye’ de milyonlarca üyesini varsayarak hükümet ile uzlaşacağını ve orta bir yerde anlaşacaklarını düşünüyorum.

Hükümet Bizce Haklı mı ?

Netflix

Bizce haklı çünkü Netflix’ in içerdiği dizi ve filmler son derece özendirici. Önceki zamanlarda terörist olarak Osman ismini vb. kullanmaları da bizce çok yanlış. Ancak burada ebeveynlere de iş düşüyor. Çocuklarını Netflix’ de daha çok kontrol altına almalı.

Sosyal medya kapatılacak mı adlı yazımızı buradan okuyabilirsiniz.