OnePlus Akıllı Saat Sektörüne Adım Atmaya Hazırlanıyor

Çin kökenli bir marka olan OnePlus ülkemizde dahi kullanıcıların ilgisini üzerine almış durumda. Sadece telefon üretmeyen OnePlus televizyon sektöründe dahi baş gösteriyor. Çoğu teknoloji markasının boy gösterdiği akıllı saat sektörüne girmek için çaba gösteren OnePlus rakipleriyle mücadele etmek için yeni akıllı saat modelleri üzerinde çalışıyor.

OnePlus Watch İsmiyle Satılacak

IMDA sertifika listesinde ‘OnePlus Watch’ adıyla gözüken bu gizemli model büyük ihtimalle Android Wear işletim sistemiyle satışa çıkacak. Cihaz hakkında herhangi bilgi yer almadığından dolayı teknik olarak yorum yapmak zor ancak büyük ihtimalle Snapdragon Wear 4100 platformunu kullanacak.

Bu Yıl Sonunda Satışa Çıkabilir

2016′ da dahi akıllı saat üzerinde çalıştıklarını onaylayan OnePlus o dönemde akıllı saat sektörüne girmeyi tercih etmedi. Ancak o zamanlardan edinilen tecrübe günümüzdeki çıkacak olan akıllı saate büyük oranda yol göstermiş olabilir. Tam 4 yıldır akıllı saat geliştirdiklerini varsaydığımız için yeni çıkacak modelin de yıl sonunda satışa sunulmasını bekliyoruz.

Ek olarak yeni akıllı telefon serisi olan OnePlus 8T veya başka bir alt modelle de birlikte OnePlus Watch’ın satışa çıkmasını tahminlerimiz arasına ekliyoruz.