Porsche’nin Fütüristik Project 411 Tasarımı

Porschenin-futuristik-otomobil-tasarimi

Çoğumuz gelecekte otomobillerin nasıl olacağını hep düşünmüşüzdür. Değişik tasarımlara ve üstün özellikteki otomobiller hep aklımızın bir köşesinde yer bulmuştur. Genelde elektrikli, konfor ve teknolojide sınır tanımayan özelliklere sahiptir bu otomobiller. Peki gelecekteki otomobiller gerçekten böyle mi olacak yoksa tahminlerden çok daha farklı mı olacak? O zaman sorumuza tatmin edici bir cevap bulma umuduyla Porsche’nin bu konudaki bir konsept tasarımını sizinle beraber inceleyelim.

porschenin-futuristik-konsept-tasarimi

Yukarıdaki fotoğrafta Porsche’dan Hussain Almossawi ve Marin Myftiu‘nun meşhur Spyder 911 modeli üzerinden oluşturmuş olduğu Fütüristik 411 tasarımını görüyorsunuz. Spyder 911 modelinin oval hatlarını hala koruyan tasarım gerçekten yıllar sonrasına ait bir otomobil gibi gözüküyor.

porschenin-futuristik-konsept-tasarimi-2

Aracın iç kısmına bakacak olursak epey rahat gözüküyor. Konfordan ödün verdirmeyen iki tane koltuğa ve şık bir görüntüye sahip olduğu inkar edilemez. Ancak şaşırtıcı bir şey var ki o da iç kısımda çoğu kişinin beklediği gibi dolu dolu ekranlar yok. İçeride sadece LED gösterge ekranı bulunuyor. Ayrıca otomobil hayalleri destekleyici şekilde otonom sürücü desteğine de sahip.

porschenin-futuristik-konsept-tasarimi-3

Tasarımından başka hakkında çok fazla bir bilgi bulunmayan fütüristik model, 400 Km hıza kadar çıkabilecek güçlü bir elektrik motoruna sahip olacak. Porsche’nin gerçekten böyle bir otomobilin üretimini yapacağına dair bir bilgi bulunmuyor. Sadece bir konsept tasarımı olarak mı kalacak yoksa üretimi yapılacak mı bunu zaman gösterecek.

Tasarım hakkındaki videoyu aşağıdan görüntüleyebilirsiniz.

Tasarıma Ait diğer Fotoğraflar aşağıda bulunuyor.

Kaynak: https://www.motor1.com/news/444562/porsche-project-411-concept-renderings/