Razer ‘ın Zephyr Maskesi Beta Testi İçin Hazır

Razer zephyr project hazel 1

Razer, Zephyr’ini ilk olarak 2021’de her yıl Nevada’da düzenlenen CES fuarında Project Hazel olarak tanıtmıştı. Zephyr; aktif havalandırma sistemine, kablosuz sterilizasyon kutusuna, şeffaf bir yapıya ve tabii ki RGB ışıklandırmaya sahip bir N95 solunum cihazı olarak tanıtıldı. Ve nihayet Razer Zephyr, topluluk beta testi için hazır.

Razer, Zephyr solunum cihazından bir tür hava temizleyici olarak bahsediyor ve önceki görsellerle şimdiki haline baktığımızda Zephyr’in bazı tasarım değişikliklerinden geçmiş olduğunu görüyoruz. İnsanları kulak kayışlarından kurtaran Zephyr baş arkasındaki ayarlanabilir kayışla yüzünüze tam oturuyor ve gözlük kullanımınızı da daha konforlu hale getiriyor. Şimdiki tasarımına baktığımızda çene kısmına ek bir havalandırma kısmı konulduğunu fark edebiliyoruz. Bunun yanında eklenen ve değiştirilen küçük detaylar da maskeyi daha karizmatik bir hale getirmiş

Topluluk beta testi başlamış olsa da bu yılın başında sergilenen yerleşik ses amfisi, düşük ışık modu ve şarj edilebilir ventilatörler gibi havalı özelliklerin maalesef beta testinde maskenin bünyesine girip girmeyeceğine dair bir bilgi yok. Şunu da belirtmeliyim: Razer bu maskelerin tıbbi sınıf maskeler olmadığını ve tıbbi işler için temel gereksinimleri karşılamadığını söyledi.

Razer Zephyr Project Hazel 2

Razer’ın beta testine buradan katılabilirsiniz. (Côte d’Ivoire, Küba, Kongo Demokratik Cumhuriyeti, İran, Libya, Kongo Cumhuriyeti, Somali, Myanmar, Kuzey Kore, Sudan ve Suriye yasaklı ülkelerdir.)

Razer’ın Zephyr tanıtım videosunu aşağıdan görüntüleyebilirsiniz.

Kaynak: https://www.pcgamer.com/razer-will-test-its-absurd-rbg-face-masks-on-the-public-soon/