Redmi G’nin Özellikleri Ve Fiyatı Nedir?

redmi-g -tanitildi-fiyati-ozellikleri-1

Xiaomi‘nin yan markası olan Redmi, geçtiğimiz günlerde oyun bilgisayarı olan Redmi G‘yi tanıttı. Telefon satışlarına baktığımızda Redmi’nin telefonları çok tutuluyor. Bakalım Redmi G adı verilen dizüstü oyuncu bilgisayarı da bu telefonlar gibi piyasada aktif olacak mı? Şimdi bu bilgisayarın özelliklerine bir göz atalım.

redmi-g -tanitildi-fiyati-ozellikleri-2

Başta şunu söylemek istiyorum, bilgisayarın tasarımını gerçekten çok beğendim. Redmi’nin telefonlarda olduğu gibi bilgisayarlarda da çok iyi iş çıkaracağını düşünüyorum. Bilgisayarın ekranı 16,1 inç boyutunda ve 144 Hz yenileme hızına ve Full HD çözünürlüğe sahip. İşlemciye bakacak olursak 3 seçenek bizleri karşılıyor. Bunlar: Intel Core i7-10750H, Intel Core i5-10300H, Intel Core i5-10200H. Bilgisayarın 16 GB RAM‘i bulunuyor. 512 GB Depolama alanına sahip. Ekran kartı seçeneklerinde Nvidia GTX 1650 ve GTX 1650 ti bulunuyor. İşletim sistemi Windows 10. Bilgisayarın ağırlığı 2.5 kg ve boyutu 373,44 x 264,47 x 23,1 mm şeklinde. Bilgisayar Hurricane Cooling 2.0 sistemi ile donatılmış. Redmi G aydınlatmalı klavyeye ve numaralı keypade de sahip. Bilgisayar 6 saat boyu internette gezinme ve 4 saat boyunca HD video oynatma fırsatı sunan 55Whr pille donatılmış. Redmi G ayrıca DTS: X Ultra ses teknolojisi ile çalışan bir çift 2 watt hoparlöre sahip.

redmi-g -tanitildi-fiyati-ozellikleri-3
Resim: Xiaomi Today


Redmi G dizüstü oyuncu bilgisayarı, Wi-Fi 6 ve Bluetooth 5.1‘i destekliyor. Bilgisayarın girişlerine göz atacak olursak Redmi G, bir USB 2.0 bağlantı noktasına, bir çift USB 3.2 bağlantı noktasına, Mini DisplayPort‘a, tam boyutlu HDMI bağlantı noktasına, USB Type-C girişine, Ethernet girişine, 3,5 mm ses girişine ve güç konektörüne sahip. bilgisayarın gövdesi metalden ve yukarıda belirttiğim gibi 2.5 kg ağırlığında.

Xiaomi markasının tüm ürünlerinin Türkiye’de satışı yapılmadığı için Redmi G’nin Türkiye’de satışı olur mu maalesef bilmiyorum. Fiyatlar 645, 766 ve 852 Euro olarak seçtiğiniz donanımlara göre değişiyor. Bu belirtilen fiyatlar Çin‘de belirlenen fiyatlar ama daha Avrupa lansmanı yapılmadığı için fiyat konusunda yalnızca yaklaşık sonuçlara varabiliyoruz.

Kaynak:https://pricebaba.com/blog/redmi-g-launched-price-specifications-features