Riot Games Yeni Valorant Güncellemesini Paylaştı

valorant-yeni-guncelleme-geliyor

Riot Games tarafından geliştirilen ve 2 Haziran 2020 tarihinde piyasaya sürülen Valorant, çok kısa bir sürede en popüler oyunların arasında yer aldı. O kadar popülerleşti ki Counter Strike: Global Offensive’a rakip olacak kadar yükseldi. Geçen günlerde ise Riot Games, Valorant için yeni güncellemesini ve güncellemenin getireceği yenilikleri twitter hesabı üzerinden paylaştı.

Yeni Valorant Güncellemesi Neler Getirdi?

Yeni Harita: Icebox

Valorant’ın şu anda 4 haritası bulunuyor. Yeni güncelleme Icebox adında bir haritayı oyuna getiriyor. Icebox isminden de anlaşılacağı gibi kar ve buzu bünyesinde barındırıyor. Bir araştırma merkezinde bulunduğumuz Icebox’da çelik halatlar ve çeşitli avantajlarla üstünlüğünüzü sağlayabilirsiniz. Icebox derecesiz için 13 Ekim’de, Dereceli için 27 Ekim’de gelecek. Icebox’un tanıtım videosunu aşağıdan görüntüleyebilirsiniz.

3. Sezon Savaş Bileti

valorant-yeni-guncelleme-geliyor-1
Sol taraftaki silah kaplamaları Anomali paketinin içerikleri, sağ taraftaki silah kaplamaları ise savaş biletinin içerikleri

3. sezon savaş biletindeki kilitler önceki savaş biletlerine göre daha hızlı açılacak ve sezon sonuna daha fazla aşama da eklendi. Temel savaş biletinde “Kardan kanka” uğuru, “Radyanit tehlikesi” oyuncu kartı, Viper spreyi gibi yeni ögeleri açabilirsiniz. Savaş biletinizi yükselttiğiniz takdirde ise Altın Afet Vandal, Electro Bucky ve “Disko topu” uğuru gibi ögeler sizi bekliyor olacak. Yeni savaş bileti 13 Ekim‘de mevcut olacak.

Orta Doğu ve Kuzey Afrika’dan Oyuncular Oyuna Katılıyor

Oyuna artık Kuzey Afrika ve Orta Doğu bölgelerinden oyuncular da katılabilecek. Bunun kutlaması olarak dağıtılan “Kahve İbriği” uğurunu 28 Ekim‘de oyuna girip edinebilirsiniz.

Yeni “Anomali” Silah Kaplamaları

Paket halinde gelecek silah kaplaması Phantom, Ares, Sherrif, Spectre ve yakın dövüş silahlarını içeriyor. Anomali silah kaplamaları 13 Ekim‘de oyuna gelecek.

Rekabet Düzenlemeleri

Yapılan değişiklerle Kısım Kademesi Rozeti‘ni bir sonraki Rekabetçi Kısım’da geliştirebilirsiniz. Artık pinginizi iyileştirmek için oynamak istediğiniz sunucuyu değiştirebilirsiniz. Ölümsüzlük ve yukarısındaki kademelerde artış ve azalma artık tamamen oyunun kazanılıp kaybedilmesiyle belirleniyor. Daha iyi bir eşleştirme deneyimi için dereceli sırasına girme koşulu 6 kademeden 3 kademeye düşürüldü.

Yeni Ajan: Skye

Skye hem iz sürücü hem de şifacı bir karakter. Kendi canını yükseltemiyor fakat Doğanın Şifası özelliğiyle aynı anda birkaç kişiyi iyileştirebiliyor. Üstelik bu özellik Viper’ın zehir haznesinde olduğu gibi açma/kapama seçeneğine sahip (C). Av Peşinde özelliği ile Skye, bir Tazmanya kaplanını kuşanabiliyor ve kontrol edebiliyor. Tazmanya kaplanı çarptığı zaman şok etkisi oluşturuyor (Q). Klavuz Işık özelliği ile falso verilebilir bir şahin fırlatıyor. Bu şahin aktifleştirildiğinde karşı tarafı kör ediyor (E). İz Sürenler özelliği ile düşmanın görüşünü kısıtlayan iz sürücüler çağırıyor. Bu iz sürücüler yakında bulunan en fazla 3 düşmanın görüşünü kısıtlıyor ve yerleri hakkında ipucu almanızı sağlıyor (X). Skye’ın Valorant’a 27 Ekim‘de gelmesi planlanıyor. Skye’ın resmi özellik tanıtımını aşağıdan görüntüleyebilirsiniz.

Kaynak: https://playvalorant.com/en-us/news/game-updates/what-s-new-in-valorant-act-iii/