Rocket League Yaz Dönemi Boyunca Ücretsiz Olacak

Rocket-league-ucretsiz-olacak-3

Araba, yarış ve futbol oyunları sevenler ile aynı zamanda bu işe biraz daha fazla rekabet eklemek isteyenler için güzel bir haberimiz var. Rocket League ücretsiz oluyor.

Rocket-league-ucretsiz-olacak-1

Rocket League Nasıl Bir Oyun?

Öncelikle hep beraber Rocket League’i tanıyalım. Bu oyun nasıl bir oyun, ilgimi çeker mi çekmez mi gibi sorularınız varsa bunları da cevapsız bırakmayalım.

Rocket League ilk başta Windows ve Playstation 4 platformları olmak üzere iki platform için de 2015 yılında piyasaya sürülen bir oyun. Ardından 2016 yılında ise Xbox One için bir sürüm geliştirildi ve yayınlandı.

Rocket-league-ucretsiz-olacak-2

Oyunun Mantığı şöyle: Arabalarla futbol. Evet, gerçekten arabalarla futbol oynuyorsunuz. Ama tabii iki kelimeyle ifade edilecek kadar basit de değil. Oyun gerçekten çok eğlenceli ve milyonlarca aktif oyuncusu bulunuyor. Oyunda çeşit çeşit yeni arabalar var ve bu da oyunun başka bir güzel yanı. Grafiklerine bakacak olursak, alışılmışın dışında ve eğlenceli grafikleri olduğunu söyleyebilirim. Rocket League benim hoşuma gidiyor ve sizin de ilginizi çekebilir diye düşünüyorum. Bence bir şans verebilirsiniz.

Gelelim sistem gereksinimlerine. Sistem gereksinimleri de Steam’de belirtilenlere göre şu şekilde:

Minimum gereksinimlerÖnerilen Gereksinimler
İşletim Sistemi: Windows 7 (64 bit) or Newer (64 bit) Windows OSİşletim Sistemi: Windows 7 (64 bit) or Newer (64 bit) Windows OS
İşlemci: 2.5 GHz Dual coreİşlemci: 3.0+ GHz Quad core
Bellek: 4 GB RAMBellek: 8 GB RAM
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce 760, AMD Radeon R7 270X, or betterEkran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 1060, AMD Radeon RX 470, or better
DirectX: Sürüm 11DirectX: Sürüm 11
Ağ: Genişbant İnternet bağlantısıAğ: Genişbant İnternet bağlantısı
Depolama: 20 GB kullanılabilir alanDepolama: 20 GB kullanılabilir alan
İlave Notlar:Oyun kumandası önerilir

Oyunun Sistem gereksinimleri de bu şekilde. Normalde oyunun fiyatı Steam üzerinde 31 TL ama getirilecek bir güncellemenin ardından yaz dönemi boyunca ücretsiz olacağı söyleniyor. Oyunun şu anda sadece PC sürümü ücretsiz olacak ve Steam üzerinden elde edilebilecek. Bununla beraber oyun Epic Games‘e de eklenecek.

Haberlerimizi daha yakından takip etmek için mobil uygulamamızı buradan indirebilirsiniz.

Kaynak: https://www.rocketleague.com/free-to-play/