Ryzen İşlemci alana Assassin’s Creed: Valhalla Sürprizi

amd-ryzen-9

İşlemci piyasasının 2 büyük devi Intel ve AMD, birbirlerinin yoluna taş koymak için büyük bir yarış içinde. Son olarak AMD cephesinden gelen bir sızıntı haber büyük bir heyecan yarattı. İşte detaylar…

Amd Ryzen 9

İşlemci dendiği zaman akla gelen ilk isimlerden biri olan AMD, rakibi Intel’e tabiri caizse çalım atma planları yapıyor olabilir. Intel’in 10. nesil işlemcilerine karşı yıl sonuna kadar bir çözüm bulmak isteyen AMD, çözümü Ubisoft ve Assassin’s Creed: Valhalla’dan bulmuş olabilir.

Ubisoft firmasının şüphesiz en güçlü oyunu olan Assassin’s Creed serisi, yeni oyunu Valhalla’yı duyurmuştu. Bir süredir de AMD ile ortak işlere imza atan Ubisoft firması, Assassin’s Creed Odyssey’in giriş animasyonlarında AMD’nin Ryzen ve Radeon donanımlarının reklamlarını yapmıştı.

Bu günlerde çıkan söylentiler bu aşkın Assassin’s Creed: Valhalla içinde süreceğinin sinyallerini veriyor. Zaten rakibi Intel ile rakabette öne geçmek isteyen isteyen AMD tarafı, bu konuda Ubisoft ile çalışmalara başlamış gibi görünüyor.

Assassin’s Creed Valhalla oyununu ücretsiz alacak Ryzen işlemciler

Yukarıdaki resimde de görmüş olduğunuz üzere AMD’nin Ryzen 7 3700X serisinden AMD 9 3950X serisine kadar satın alınan AMD işlemcilerine Assassin’s Creed: Valhalla ücretsiz olarak verilebilir.

Bu hareketle AMD, rakibi Intel’e fark atabilir. Ya da kim bilir? Belki Intel’de oyunseverlere bir oyun hediye edebilir.

Kaynak: https://videocardz.com/newz/amd-to-bundle-free-assassins-creed-valhalla-with-selected-ryzen-3000-processors 
.