Sony 62 Yıldan Sonra İsim Değişikliğine Gitme Kararı Aldı!

sony-isim-degisikligine0-gidiyor

Dünyanın en büyük oyun ve teknoloji markalarından olan Japon teknoloji devi, son yapılan hissedarlar toplantısından sonra radikal bir kararla isim değişikliğine gidiyor.

Sony’nin İsmi mi Değişiyor?

60 yıldır gerek oyun, gerek teknoloji ürünlerinde ismini altın harflerle kazıyan ve hafızalarda yer edinen dünyanın en büyük markalarından biri olan şirketin son yapılan hissedarlar toplantısından sonra isim değişikliğine gideceği ortaya çıktı.

sony-isim-degisikligine-gidiyor

Şirketin hissedarlar toplantısından sonra aldığı bu kararla herkes dikkatini bu konuya çevirdi. Herkes bu toplantının detaylarını ve yeni ismin ne olacağını merak ediyordu. Şirketin CEO‘su Kenichiro Yoshida, bu konuda bir açıklama yaptı.

sony-isim-degisikligine-gidiyor2
Kenichiro Yoshida

Son yapılan hissedarlar toplantısında alınan radikal kararlar sonrasında Kenichiro Yoshida, bu kararla ilgili olarak şirketin farklı pazarlara da açılacağı ve bu nedenle isim değişikliğine gidileceğini açıkladı.

Buna ek olarak Sony isminin Nisan 2021‘e kadar kullanılacağı, sonrasında ise yeni ismin kullanılacağını söyledi. Bu isim ise Sony Group olacak. Bu isim değişikliğindeki amacın ise belirttiğimiz gibi daha geniş alanlara yayılma isteği. Bu da Şirketin herhangi bir zor durumda olmasından çok gayet yeterli bir şirket olduğu hatta genişlemeye hazır bir şirket olacağının da habercisi.

sony-isim-degisikligine-gidiyor1
Kaynak: https://www.gizchina.com/2020/07/02/sony-to-change-its-name-for-the-first-time-in-over-60-years/