Sosyal Medya Kapatılacak mı ?

Sosyal medya

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yapmış olduğu sosyal medya açıklaması sosyal medya kullanıcılarını bir hayli üzdü ve meraklandırdı. Peki sosyal medya kapatılacak mı yoksa tedbirler daha fazla mı artacak bakalım.

Sosyal Medya Kapatılabilir mi ?

Bu sorunun cevabı tabiki de evet olur geçtiğimiz günlerde Tiktok’u tüm ülke genelinde erişime kapatan Hindistan bunun canlı bir örneği ancak Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu sözleri biraz çarptırıldı. Cumhurbaşkanlığı iletişim başkanı tarafından yapılan açıklamada Cumhurbaşkanı’nın sözleri çarpıtılmış yönünde oldu. Amacın sosyal medyayı kapatmak olmadığını belirten Cumhurbaşkanlığı iletişim başkanı Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözlerinin ana amacının sosyal medyanın hukuk çerçevesinde daha kontrollü yönetmek olduğunu söyledi. Yani bu açıklamalara bakılarak herhangi sosyal medya kısıtlaması şuanlık mümkün değil. Lütfen bu konu hakkında provokasyon yapanlara inanmayın.

Sosyal Medya Yeterince Kontrol Altında Tutuluyor mu ?

Bu soruyu bana soracak olursanız cevap olarak maalesef hayır derim. Hayır dememin sebebi ise sosyal medyada herhangi bir şey hakkında yorum yapmak çok kolay bazı kişiler bu özgürlük adı altında yapılan hakkı maalesef kötüye kullanıyor. Din, ırk vb. konular hakkında iğrenç paylaşımlar yapanları hepimiz maalesef görüyoruz belki de hükümet bu konu hakkında hukuk çerçevesinde yaptırımı ağır kurallar getirebilir.

.
sosyal medya