Spor Yapanlar İçin 3 Vazgeçilmez Uygulama

Tüm Dünya’nın evde olduğu bu günlerde insanların çoğu spor yapmaya başladı. Bu yazımda spor yapanların işini kolaylaştıracak ve yaptıkları sporu daha da etkili hale getirecek 5 mobil uygulamayı sizlere tanıtacağım.

1-) Ev Egzersizleri – Ekipmansız

Ev Egzersizleri - Ekipmansız

Klasikleşen bu uygulama bizlere belli bir süre içinde gözle görülür şekilde daha fit, kaslı hale getireceğini söylüyor. Uygulama içerisinde size uygun spor hareketleri öne çıkarılıyor. Her bölge için farklı spor hareketleri gösteren bu uygulama deneyimlerime göre gerçekten insanı yoruyor. Evde spor ekipmanınız yoksa bu uygulama tam size göre 🙂

  • Ev Egzersizleri – Ekipmansız Android Linki
  • Ev Egzersizleri – Ekipmansız İos Linki

2-) Su İçme Hatırlatıcı – Düzenli Su İçme Programı

Su İçme Hatırlatıcı - Düzenli Su İçme Programı

Spor denilince akla her zaman ağır hareketler gelse de spor yapanlar için yeme içme de bir o kadar önemli. Yaz mevsimini yaşadığımız ve fazla su kaybettiğimiz bu günlerde daha fazla su içmek gerekiyor. Bu uygulama ile içmeniz gereken su miktarını ayarlayabilir ve bildirim sistemiyle hatırlatıcı yapabilirsiniz. Diğer su içme hatırlatıcı uygulamalarından ayrılan kısmı ise sizin yaşınıza kilonuza vb. bilgilere göre su miktarını ayarlayabilmesi. Uygulama içerisinde sadece su içme hatırlatıcı değil birçok sıvının ne kadar tüketilmesi gerektiğini gösteren bir çeşitlilik mevcut. Günlük ne kadar su içtiğinizi de kaydeden bu uygulama Siz de birisi su iç demeden veya susamadan su içmiyorsanız bu uygulama tam size göre.

  • Su İçme Hatırlatıcı – Düzenli Su İçme Programı Android Linki
  • Su İçme Hatırlatıcı – Düzenli Su İçme Programı İos için mevcut değil ancak buradan muadilini indirebilirsiniz

3-) YAZIO – Kalori Sayacı Ve Diyet Günlüğü

YAZIO - Kalori Sayacı Ve Diyet Günlüğü

Önerdiğim 2. uygulamada spor denilince akla sadece fiziksel hareketlerin geldiğini ancak yeme ve içmenin de önemli olduğunu belirttim. YAZIO uygulaması ile yiyeceklerinizin kaç kalori olduğunu hesaplayabilirsiniz. Sadece kalori hesaplayıcı olmayan YAZIO adım sayar, kişiye özel diyet programı ve kilo takibi gibi araçlarla diğer uygulamalardan bir adım öne çıkıyor.

  • YAZIO – Kalori Sayacı Ve Diyet Günlüğü Android Linki
  • YAZIO – Kalori Sayacı Ve Diyet Günlüğü İos Linki
.