Spotify DC Comics’le Anlaştı: Batman Podcasti Geliyor

batman-podcast-spotify-dc-comics

Spotify bugün DC Comics‘le olan anlaşmadan sonra çıkması kararlaştırılan “Batman: UnburiedPodcastini duyurdu. Podcast, Bruce Wayne‘in psikolojisinin karanlık yönlerini ele alacak. 2021’de başlayacak Podcast hakkında fazla ayrıntı açıklanmıyor.

batman-podcast-spotify-dc-comics-1

Batman: Unburied podcastinin baş yapımcısı Batman Begins filminin senaristi David S. Goyer olacak. Spotify’ın böyle bir adım atması DC hayranlarını oldukça heyecanlandırdı. Bu podcastin Spotify’ın kullanıcı sayısında olumlu bir artışa sebep olacağını varsayabiliriz. Spotify’ın böyle bir adım atmasında etkili olan şey ise henüz ülkemizde mevcut olmayan Pandora ve SiriusXM adlı iki şirketin Marvel Comics’le podcast üzerine anlaşma yapması. Bu durum ise Spotify ve diğer iki şirket arasında büyük bir rekabete yol açacak gibi. Sosyal medyada sıklıkla karşılaşabileceğiniz DC-Marvel tartışmasının podcastlere ait yorumlarda da hissedileceğini size söyleyebilirim.

batman-podcast-spotify-dc-comics-2

Spotify’ın DC Comics’le yaptığı anlaşma sonrasında yapılacak podcastler Batman ile sınırlı kalmayacak. Diğer çizgi roman karakterlerine ait podcastleri de görebileceğiz. Spotify, Çizgi Romanların yanı sıra kullanıcıları platformda tutmak için başka şirketler ve ünlülerle de podcast çalışmalarına başladı ve devam ediyor. Bu nedenle Spotify’da Barack Obama, Kim Kardashian ve Joe Rogan gibi ünlülerin podcastleriyle de karşılaşabilirsiniz.

Kaynak: https://www.theverge.com/2020/9/29/21493298/spotify-dc-comics-batman-podcast-bruce-wayne-premiere