Stalkçılar Bunu Beğenmedi ! WhatsApp’ta Son Görülme Ve Çevrimiçi Özelliğini Kaldırıldı

WhatsApp

Son dönemlerde kullanıcılara sunduğu yeni özelliklerle gündemde olan WhatsApp bu kez çok fazla kullanılan bir özelliği kaldırdı veya kaldırmak zorunda kaldı. Bazı söylentilere göre kendi istekleriyle kapattıkları söylense de bazılarına göre sunucu kaynaklı hatadan dolayı kaldırıldı.

Hangi Özellikler Kaldırıldı?

Üstte dediğimiz gibi çevrimiçi gözükme ve son görülme artık kullanıcılar tarafından görüntülenemeyecek. Kullanıcılar bu özelliği açsalar da artık işe yaramayacak kimse başka birisinin ne çevrimiçi ne de son görülme zamanını göremeyecek. Ekstra olarak kullanıcıların gizlilik ayarlarına ulaşılmadığı belirtiliyor.

Hata Olabilir mi ?

Bu sorunun cevabını vermek şuanlık bizim tarafımızca zor. Ancak önceki yazılarımızda belirttiğimiz yeni gelecek özellikler WhatsApp veri sunucularını yavaşlatmış veya başka kaynaklı hatalar olmuş olabilir. Gizlilik ayarlarına da ulaşılmadığını varsayarsak aniden oluşan bir hata olarak gözüküyor WhatsApp bu kaldırma işlemini kontrollü yapsaydı bence gizlilik ayarlarına erişim izni verirdi. Hata mı yoksa kontrollü özellik kaldırma işlemi mi olduğunu önümüzdeki günlerde kendi gözümüzle göreceğiz.

WhatsApp

Düzeltme: WhatsApp’ın resmi hesabı olan WABetaInfo Twitter aracılığıyla açıklanan bilgilere göre dediğimiz gibi sunucu kaynaklı bir problemden dolayı çevrimiçi ,son görülme zamanı özellikleri ve gizlilik ayarlarına erişim şuanlık kullanıcılara kapatıldı.

WhatsApp’ı Silmeyin

Hataları gören kullanıcılar hatalar düzelir diye WhatsApp’ı silip tekrar yüklüyor ancak kullanıcılar sunucu kaynaklı hatadan dolayı WhatsApp’a tekrardan giremiyor. WhatsApp yetkililerince de uyarılan kullanıcıların WhatsApp’ı silmemesini istedi.

https://twitter.com/WABetaInfo/status/1274027481885007893

Düzeltme: WhatsApp sunucu kaynaklı yeni yükleyip giremeyenlerin sorununu çözmüş durumda.

WhatsApp’a gelecek yeni özellikler hakkında yazdığımız yazıları alttaki linklerden okuyabilirsiniz.

WhatsApp’ ta Yeni Devir: Kişiden Kişiye Para Transfer Özelliği Geliyor: https://dijibayt.com/whatsapp-ta-yeni-devir-kisiden-kisiye-para-transfer-ozelligi-geliyor/

WhatsApp’a Gelecek Olan 4 Bomba Özellik:https://dijibayt.com/whatsappa-gelecek-olan-4-bomba-ozellik/

Kaynak: https://www.aksam.com.tr/teknoloji/whatsapp-bu-ozelligi-kapatti-mi/haber-1085898