Yeni Çıkacak Olan Total War Saga: Troy, Epic Games’te 24 Saat Ücretsiz Olacak

Total-War-saga-troy-ucretsiz-olacak

Total War Saga: Troy, çıkacağı ilk gün Epic Games’te 24 saat boyunca ücretsiz olacak.


Geçen yıl, Creative Assembly ve Sega, Total War serisinin Total War Saga: Troy oyunu hakkında bir duyuruda bulunmuştu. Salı günü de Total War Saga: Troy’un Ağustos ayının 13’ünde yanlızca Epic Games Store’da Piyasaya sürüleceğini açıkladılar.

Total War serisi, bu seriden habersiz olan oyuncular için zor gözüküyor olabilir, fakat bu fırsat Total War serisine adım atmanız için adeta bir kapı niteliğinde. Kendim de oynadığım için bu seriyi sizlere rahatlıkla önerebilirim.

Total-War-Saga-Troy-ucretsiz-olacak
Total War Saga: Troy


Sega Europe Ltd. ana stüdyo sorumlusu Tim Heaton “Bu sadece Troy’un masallarını ve efsanelerini Epic’in devasa platformu aracılığıyla geniş bir kitleye ulaştıracağımız anlamına gelmiyor, aynı zamanda yeni oyuncuların Total War’u ilk kez deneyecekleri anlamına geliyor” sözlerini dile getirdi.

Sega’nın Basın açıklamasında, Total War Saga: Troy’un önce Epic Games’te piyasaya sürüleceğini, Steam gibi diğer platformlara da Ağustos 2021’de piyasaya sürüleceği belirtiliyor.

Total War Saga: Troy, oyuncuları Homeros’un İlyadası gibi efsanevi savaşlara dahil ediyor. Oyuncular Truva’nın Hector’u, Yunanistan’ın Achilles’i gibi efsanevi kahramanlar olarak oyunu oynayabilirler.

Seçtiğiniz tarafa bağlı olarak oyuncular ya Truva’yı yunanlara karşı savunacak, ya da şehri yakıp yıkacaklar. Troy’da da serinin diğer oyunlarında olduğu gibi sıra tabanlı strateji ve gerçek zamanlı savaşlara odaklanılacak.

Kaynak: https://www.polygon.com/2020/6/2/21278037/total-war-saga-troy-epic-game-store-exclusive-release-date-free-24-hour-download