Türk Telekom Bir Süreliğine Upload Hızını 2 Katına Çıkaracak

Bulunduğumuz bu zorlu günlerde neredeyse her şey evden yapılmaya başlandı. Okulun dahi evde sanal alemde yapılması haliyle internet ihtiyacını beraberinde getirdi. Bunu gören Türk Telekom bir süreliğine upload hızını 2 katına çıkarma kararı aldı.

Geçtiğimiz günlerde de aynı imkanı veren Türk Telekom özellikle öğrencilerin mağdur olmaması için elinden geleni yapıyor. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yaptığı açıklamada 31 Ağustos’ ta uzaktan olma kaydıyla eğitime başlanacağını belirtti. Birçok internet hizmeti veren markaya da altyapı desteği sunan Türk Telekom 31 Ağustos’ tan 1 Ekime kadar upload hızını 2 kat arttırma kararı aldı.

Bu Kampanyadan Kimler Yararlanabilir ?

Yukarıda öğrencilere yönelik olduğunun altını çizmiştik ancak Türk Telekom bu kampanyayı yani 2 kat upload hız imkanını tüm Türk Telekom kullanıcılarına sunacak. Kampanyadan yararlanabilmek için herhangi başvuru vb. şeyler gerekmiyor.

Türk Telekom CEO’su Ümit Önal 2 kat upload hızından herkesin yararlanabileceğini söylerken sözlerine şunları ekledi:

“Uzaktan eğitim ile başlayacak yeni eğitim öğretim yılında öğrencilerin çevrimiçi dersleri rahat bir şekilde takip etmesini sağlarken, aynı zamanda tüm kullanıcılarımıza daha iyi bir internet deneyimi sunmak istiyoruz.”