Valorant’ta Hile Kullananlara Af Yok!

Valorant-hile-kullananlari-affetmiyor

Valorant’ta hile kullanan oyunculara ikinci bir şans tanınmıyor

Valorant kapalı beta sürümünden çıkalı ve herkese açılalı çok uzun süre geçmedi. Bu kısa sürede bile oyun çok çabuk benimsendi.

Valorant-hile-kullananlari-affetmiyor-Hile-Kullananlara-af-yok
Valorant

Valorant’ın kapalı beta sürümünde hile kullanan oyuncular, oyunun betadan çıkması halinde kayıtlarının temizleneceğini varsaydılar ama olaylar düşündükleri gibi gelişmedi. Oyun kapalı betadan çıktıktan sonra hile kullanan oyuncuların hesapları birkaç raunttan sonra veya direkt olarak yasaklandı.

Bir Twitter hesabı olan “Anti-Cheat Police Department” hesabının tespitlerine göre, Hileciler popüler hile forumlarında ve discord serverlarında şikayette bulundular.

https://twitter.com/AntiCheatPD/status/1267853358242693124

Hile kullananlardan birisi “Donanım kimliği tarafından hala yasaklıyım.” ifadelerini kullandı. Bir diğer hile kullanıcısı da şikayetini “10 raunt içinde yasaklandım. “Hesabı daha bu sabah oluşturmuştum.” sözleriyle dile getirdi.


Kapalı beta esnasında, Riot Valorant’ta hile kullanan toplam 10.000‘den fazla oyuncuyu oyundan men etti. Anti-hile geliştiren Matt Paoletti Twitter hesabında çoğu oyuncu için tolerans gösterileceğini, ama ne olursa olsun yeni hesaplar oluşturmaları gerektiğini açıkladı.

Twitter üzerinden Riot CEO’su Nicolo Laurent’e bir hileci “Hey adamım sadece merak ediyorum, Ücretsiz Hile kullanan oyunculardan biriydim ve yasaklanmıştım. Dersimizi almamız için ikinci bir şans verebilme ihtimaliniz olduğunu duyunca çok heyecanlandım ve tekrar oyuna girdim. Oynamayı denedim fakat Valorant’tan yasaklandın diye bir uyarıyla karşılaştım.” gibi bir yazıyla iletişime geçti. Laurent ise “Üzgünüm, hile kullananlara ikinci bir şans yok.” diyerek karşılık verdi. Bu diyalogdan sonra Paoletti olaya açıklık getirmek için Twitter’da “Hileleri birkaç kez deneyen oyuncular sınırsız yasaklamadan kurtuldular fakat hileleri sürekli olarak kullanan oyuncular sınırsız olarak oyundan men edildi.” sözlerini dile getirdi.

Bizim size tavsiyemiz, hiç hile kullanmadan oyunun tadını çıkarmanız ve hem kendi oyununuzu hem de başka kişilerin oyununu zehir etmemenizdir.

kaynak:https://kotaku.com/valorant-beta-cheaters-sad-mad-over-bans-persisting-in-1843884941