Xiaomi Mi Band 5 Yakında Tanıtılabilir

Xiaomi Mi Band 5

Akıllı bileklik sektöründe uygun fiyat karşılığında rakiplerine karşın performans ürünleri satan Xiaomi yeni bilekliği olacak Mi Band 5‘ i duyurmuştu. Ancak birçok kişi tarafından beklenen tarihte satışa çıkmadı. Xiaomi‘ nin alt markası olan Huami yaptığı açıklamalara bakılırsa Mi Band 5‘ in çıkış tarihi belli oldu.

Xiaomi Mi Band 5

Ne Zaman Tanıtılacak ?

Başta söylediğimiz gibi Huami yetkilileri Xiaomi Mi Band 5‘ in 11 Haziran‘ da çıkacağını duyurdu.

Xiaomi Mi Band 5′ in Özellikleri

1.2 inç ekran büyüklüğüne sahip bu bileklik ekran paneli olarak Oled teknolojisini kullanıyor. Bluetooth 5.0 kullanacak bu sayede eski Bluetooth bağlantılarına nazaran daha az enerji tüketecek ve daha iyi bağlantı sağlayacak. Nfc özelliğini içinde barındıran bu bileklik ile kolayca temassız ödeme yapabileceksiniz. Spor aktivite sayıları yazılımsal ve sensörlerin gelişmesiyle arttırılacak ve daha doğru ölçümler yapabilecek.

Xiaomi Mi Band 5
Xiaomi Mi Band 5

Özet Geçmek Gerekirse

Ülkemizde bu model gibi akıllı bileklerin fiyatları 400-500 TL arasında değişiyor. Çıkış fiyatı 179 Yuan yani 171 TL olacak vergileri dahil edersek bu fiyat 250-300 TL arasında olacağını tahmin ediyorum. Eğer bu fiyata ülkemizde satışa çıkarsa Xiaomi ülkemizde akıllı bileklik sektöründe lider olabilir.

https://www.mynet.com/xiaomi-mi-band-5-cikis-tarihi-belli-oldu-110106525055